21°C słabe, przelotne opady deszczu

Nieudane przekupstwo policjantów z Wiązowny 

Kronika kryminalna, Nieudane przekupstwo policjantów Wiązowny  - zdjęcie, fotografia

5 tysięcy złotych łapówki próbował dać policjantom z Wiązowny mężczyzna złapany na jeździe po pijaku i nieprzestrzeganiu przepisów drogowych. Trzeba przyznać, że to niezła sumka, szczególnie gdy się ją dostaje za darmo. Ale nie skusiła funkcjonariuszy - 56-letni kierowca od razu trafił za kratki i grozi mu nawet 10 lat kary więzienia. Z ostatnich policyjnych raportów widać, że alkohol w przestrzeni publicznej to wciąż najpopularniejsze przewinienie. 

Policjanci z posterunku policji w Wiązownie podczas patrolu na terenie Józefowa zauważyli toyotę, której kierowca zignorował pieszego już znajdującego się na pasach. Zatrzymali samochód do kontroli, po czym najpierw okazało się, że mężczyzna jeździ bez dokumentów - nie miał prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, ani  polisy OC. Co gorsze rozmawiając z zatrzymanym kierowcą policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Alkomat wykazał u niego 0,6 promila alkoholu. W tym momencie mężczyzna postanowił przy pomocy gotówki rozwiązać niemiłą dla siebie sytuację i wywinąć się od konsekwencji poważnego przewinienia proponując policjantom 5000 złotych. 56-latek został zatrzymany i postawiono mu od razu dwa poważne zarzuty: za udzielenie obietnicy korzyści majątkowej funkcjonariuszom oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Decyzją prokuratora mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. O dalszym losie kierowcy toyoty zdecyduje sąd, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Nadmierna pewność siebie, czy wręcz bezczelność to częsta postawa po alkoholu. Ale cóż... często to wcale nie pomaga. Przekonał się o tym na początku tygodnia pracownik jednej ze stacji benzynowych w Otwocku. W godzinach wieczornych podjechał na nią kierowca volkswagena chcąc zatankować gaz. Pracownik stacji jednak zamiast mu zwyczajnie pomóc, zaczął tankowanie od pretensji do właściciela auta, że sam nie odkręcił korka do wlewu, zbyt nisko dla niego umieszczonego.  W czasie dyskusji klient stacji poczuł wyraźną woń alkoholu. Wezwał policję i okazało się, że 66-latek miał prawie promil alkoholu. Został więc zatrzymany, a stację zamknięto. Podejrzanemu grozi 3 lata więzienia.
ZetKa
Fot. KPP Otwock
 

Nieudane przekupstwo policjantów z Wiązowny  komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się