Nowe obiekty użyteczności publicznej

Inwestycje, obiekty użyteczności publicznej - zdjęcie, fotografia

Wiązowna inwestuje w obiekty kulturalne. Właśnie ogłoszony został przetarg na przebudowę budynku przy ul. Lubelskiej, gdzie ma powstać Centrum Aktywności Lokalnej. Gotowy jest też projekt Duchnowskiego Domu Kultury .

W centrum Wiązowny, obok urzędu gminy, znajduje się duży budynek, kiedyś był to pawilon handlowy należący do Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Obecnie jest  w posiadaniu samorządu i został przeznaczony na Centrum Aktywności Lokalnej - znajdą tu swoją siedzibę Gminny Ośrodek Kultury oraz Spółdzielnia Socjalna „Odmiana”. Ogłoszony przetarg ma wyłonić wykonawcę modernizacji samego budynku. W jej wyniku pawilon (na zdj. u góry) zostanie z zewnątrz ocieplony, wymieniona będzie stolarka, system grzewczy, pokrycie dachu. Ponadto przystosowany zostanie wewnątrz do nowej funkcji jako budynku użyteczności publicznej. Zagospodarowanie sąsiedztwa CAL zaplanowane jest na  kolejne etapy.

W Duchnowie natomiast, na działce nr ew. 389, w przyszłym roku - w ramach sieci świetlic- ma powstać dom kultury. Aktualnie przygotowany został jego projekt. Będzie to budynek dwukondygnacyjny, z centralami grzewczymi i wentylacyjnymi na poddaszu, z salą wielofunkcyjną, salami na potrzeby organizacji warsztatów i zajęć kulturalnych, zapleczem sanitarnym i gospodarczym. Jednorazowo będzie w nim mogło przebywać nawet 150 osób.


ZetKa
 

Reklama

Nowe obiekty użyteczności publicznej komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przedłużanie Rzęs

"Certyfikowana przez NobleLashes Stylistka Rzęs" Zaprasza Panie na Profesjonalne Przedłużanie i Zagęszczanie Rzęs metodami : 1:1, 2:1,..


Zobacz ogłoszenie