9°C bezchmurnie

Od września pojedziesz pociągiem z Otwocka do Warszawy bez przesiadek 

Inwestycje, września pojedziesz pociągiem Otwocka Warszawy przesiadek  - zdjęcie, fotografia
 • Stacja Otwock
  Stacja Otwock
 • Tunel pieszy na stacji Otwock 1
  Tunel pieszy na stacji...
 • Tunel Świder
  Tunel Świder
 • Tunel Świder
  Tunel Świder
 • Roboty na torowisku w Świdrze (fot z 17.08.2018)
  Roboty na torowisku w ...

Wielu pasażerów Kolei Mazowieckich czy Szybkiej Kolei Miejskiej niecierpliwie czeka nadejścia września, ponieważ wtedy ma być przywrócony normalny ruch pociągów między Otwockiem a Świdrem. Jak właśnie poinformowali przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. -  prace idą zgodnie z planem, a od niedzieli pociągi znów będą kursować z Otwocka do Warszawy. Kolejną dobrą wiadomością dla osób podróżujących w kierunku wschodnim jest obiecane na 8 września przywrócenie kursowania pociągów od Garwolina do Pilawy.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej 28 sierpnia Karol Mazurek, kierownik kontraktu na odcinku Otwock-Pilawa, na linii kolejowej nr 7, obecnie  realizowana jest I faza przebudowy stacji Otwock, która obejmuje kompleksową modernizację grupy torów nieparzystych oraz budowę wiaduktu kolejowego na ulicy Majowej. Celem trwającej od połowy lipca przerwy w ruchu między Otwockiem a Świdrem było właśnie wykonanie konstrukcji tego obiektu pod torami nr 1 i 2. Zaplanowane prace mają się ku końcowi i będzie można od 2 września puścić ruch kolejowy po nowych torach. 

Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa pasażerów i usprawni komunikację w mieście. W miejscu przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Majowej powstał już wykop, w którym będzie jezdnia oraz chodniki dla pieszych. Stawiane są ściany dojazdu do tunelu. Wykonawca przejdzie kolejno do budowy przyczółków, a następnie płyty wiaduktu. Zasadnicze prace planowane są do końca roku.

Równolegle prowadzone są prace na ulicy Orlej. W miejscu przebudowywanego wiaduktu kolejowego widać część nowej konstrukcji. Przy ratuszu i na wysokości peronów  w Otwocku wykonano już połowę żelbetonowych konstrukcji nowych przejść podziemnych. 

Natomiast na stacji Otwock w budowie są dwa perony - jeden wyspowy, drugi jednokrawędziowy. W trakcie jest układanie ścianek zwanych elkami peronu pierwszego,  częściowo wykonano też płyty peronowe. Do obydwu została wybudowana już konstrukcja przejścia pod torami, która pozwoli pasażerom bezpiecznie dotrzeć na perony. 

Więcej o przebudowie stacji Otwock oraz linii kolejowj nr 7 - w najbliższym wydaniu tygodnika iotwock.info (31.08.2018)

Od września pojedziesz pociągiem z Otwocka do Warszawy bez przesiadek  komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-10-02 11:57:51

  Przy wiadukcie w okolicach ul.Orlej od wielu miesiecy dziury w asfalcie i zero prac .Zero pracowników .Zero postępów .No , tak to wyglada rzeczywiscie .

Dodajesz jako: Zaloguj się