11°C lekkie zachmurzenie

OKS Otwock radzi sobie jak może

Stowarzyszenia - Fundacje - NGO, Otwock radzi sobie może - zdjęcie, fotografia

Mało, że prowadzi aż trzy sekcje sportowe, to jeszcze jako jedyny klub w regionie zarządza stadionem, halą sportową i obiektem  hotelowym.  

OKS Otwock  pozbawiony  dotacji z Urzędu Miasta radzi sobie, jak może a zawodników zrzeszonych  w  jego  barwach  co roku przybywa. Od trzech lat stowarzyszenie  nie  otrzymuje  dotacji  z  Miasta  Otwocka na  upowszechnianie  kultury fizycznej wśród dzieci. Wcześniej były to kwoty rzędu 300 tys.  zł  rocznie,  czyli tyle ile inne kluby w regionie otrzymują pomocy z samorządów. 

- Sytuacja naszego klubu jest trudna. Dochodzi kwestia problemów własnościowych gruntów, ale przede wszystkim nasze stowarzyszenie musi samo zarządzać bazą sportową, gdzie w innych miastach zajmują się tym samorządy – mówi Janusz Goliński, prezes OKS Otwock. – Zawsze deklarowaliśmy otwartość na współpracę i przez lata ona była. Wszystko zmieniło się w tej kadencji, gdy Rada Miasta konsekwentnie wycina nam dotacje, ale my sobie radzimy zawodników przybywa i mamy wiele sukcesów. Z tego się trzeba cieszyć – dodaje.

JAK TO WYGLĄDA W INNYCH KLUBACH?

Więcej w aktualnym wydaniu tygodnika „Otwock.info”

OKS Otwock radzi sobie jak może komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się