14°C bezchmurnie

Opieka nad bezdomnymi zwierzętami w Otwocku, cd.

Zwierzęta, Opieka bezdomnymi zwierzętami Otwocku - zdjęcie, fotografia

Od początku roku na łamach naszej prasy powraca temat opieki nad bezdomnymi zwierzętami w Otwocku. Miasto nie posiada podpisanej umowy na całoroczne świadczenie, ponieważ już od pierwszych dni tego roku brakowało na to zadanie pieniędzy.

Rada miasta uchwalając budżet na 2018 r. wykreśliła z propozycji prezydenta 150 tys. zł przeznaczonych na zwierzęta, jednocześnie zadecydowała o likwidacji Straży Miejskiej, która to pomagała przy opiece nad zwierzętami.

W lutym udało się wprowadzić czasowe rozwiązanie polegające na współpracy strażników miejskich ze schroniskiem w Celestynowie, o czy pisaliśmy tutaj: co-z-bezdomnymi-zwierzetami. Zgodnie z decyzją radnych z końcem lutego straż przestała istnieć.

Radni na lutowej sesji zgodzili się na przesunięcie środków, co pozwoliło na ogłoszenie otwartego konkursu ofert, ale organizacje mają czas na składanie ofert do 12 marca. Dlatego miasto po raz kolejny wprowadziło czasowe rozwiązanie, udało się pozyskać organizację Straż dla Zwierząt w Polsce z siedzibą w Warszawie (www.sdz.org.pl). Organizacja zajmie się bezdomnymi zwierzętami do czasu rozstrzygnięcia konkursu – NIEODPŁATNIE, w ramach posiadanych przez tą organizację własnych środków na działalność statutową.

Od 1 marca do rozstrzygnięcia konkursu interwencje należy zgłaszać do inspektorów Straży dla Zwierząt w Polsce z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolskiej 60 pod numer telefonu: 791 617 272.

Red.


 

Opieka nad bezdomnymi zwierzętami w Otwocku, cd. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się