Opłatkowe spotkanie ludowców

Imprezy, Opłatkowe spotkanie ludowców - zdjęcie, fotografia

W ostatnią sobotę stycznia, jak co roku, Zarząd Powiatowy PSL zorganizował spotkanie opłatkowe połączone z zabawą karnawałową.

W gościnnym dworku „Wodokty” w Otwocku Wielkim ludowców i zaproszonych gości, w tym marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, prezydenta Otwocka i wójtów gmin powiatu otwockiego przywitał prezes Zarządu Powiatowego PSL, Mirosław Pszonka. Przy pochylonym sztandarze, który z dumą dzierżył chorąży Krzysztof Piotrowski w towarzystwie Marka Fijka i Andrzeja Skoczka, odśpiewano „Rotę”, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP Karczew.

Kulminacyjnym momentem spotkania było wręczenie odznaczeń stronnictwa oraz legitymacji nowym członkom, których, co podkreślił w swoim wystąpieniu marszałek Struzik, wciąż przybywa. Najwyższe odznaczenie PSL, medal im. Wincentego Witosa przyznano Michałowi Zawadka i Janowi Opolskiemu. Złote Koniczynki natomiast otrzymali: Zbigniew Parol i Stanisław Zduńczyk. Nowymi członkami PSL zaś stali się: Agnieszka Psonka, Artur Psonek, Mateusz Trzaskowski, Radosław Kociszewski, Wiesław Zawadka, Marlena Zawadka, Krzysztof Zawadka, Piotr Okoński i Anna Witos.

– I chociaż nasza reprezentacja w polskim sejmie nie jest liczna, bo zaledwie 18 posłów zasiada w nim i nie współrządzimy, to w samorządach gminnych i powiatowych jest nas bardzo wiele. A już Wincenty Witos zwykł mawiać, że gmina, to małe państwo z własnym rządem. I cieszy mnie każdego roku, gdy dzielę się z wami opłatkiem, że do naszego stronnictwa garnie się młodzież. Znaczy to, że PSL trwa i trwać będzie – podkreślił prezes Zarządu Województwa Mazowieckiego PSL Adam Struzik. Natomiast członek rady naczelnej PSL Dariusz Grajda w swoim niezwykle emocjonalnym wystąpieniu namawiał do przetrzymania złych i niedemokratycznych rządów PiS. – Jesteśmy w samorządach prawie wszystkich polskich gmin, więc róbmy ile się da dla swoich małych ojczyzn, bo właśnie one są solą tej Ziemi – mówił z naciskiem Dariusz Grajda.

Po części oficjalnej, gdy z sali wyprowadzono sztandar PSL, dziekan ks. Bogdan Sankowski złożył wszystkim noworoczne życzenia zdrowia, pomyślności i Boga w sercu w każdym momencie życia i wraz z proboszczem parafii Otwocka Wielkiego ks. Januszem Krzyżewskim, a także wszystkimi obecnymi na spotkaniu odmówili „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”. Następnie każdy z każdym podzielił się opłatkiem życząc sobie głównie zdrowia i zachowania pracy, którą coraz łatwiej stracić.

I po krótkim, o wiele za krótkim, koncercie wspaniałej orkiestry dętej strażaków z Karczewa, zaczął się bal, który trwał prawie do białego rana.


Andrzej Kamiński

Reklama

Opłatkowe spotkanie ludowców komentarze opinie

  • gość 2018-02-06 11:34:07

    Pudrowanie trupa.

Dodajesz jako: |