6°C bezchmurnie

Oszust w skórze pracownika elektrowni

Bezpieczeństwo, Oszust skórze pracownika elektrowni - zdjęcie, fotografia

Do drzwi 83-letniej mieszkanki Otwocka zadzwonił we wtorek (3.07) mężczyzna, podając się za pracownika elektrowni. Utrzymywał, że został oddelegowany do sprawdzenia uziemienia w gniazdkach.

Mężczyzna miał zawieszone na szyi coś na kształt identyfikatora. Staruszka, początkowo nieufna, zadzwoniła do swojej córki, następnie podała nieznajomemu słuchawkę. Ten, bardzo rzeczowo wyjaśnił córce, na czym będzie polegała jego kontrola, uwiarygadniając się w ten sposób w oczach starszej pani. Rozpoczęło się sprawdzanie gniazdek. „Kontroler” ustawił właścicielkę przy jednym z nich, wręczając jej urządzenie pomiarowe. Prosił, aby się nie ruszała z miejsca i głośno podawała mu odczyt aparatu. W tym czasie on przeglądał pozostałe gniazda elektryczne w całym mieszkaniu.

Nie wiadomo, czy przejrzał wszystkie gniazdka, wiadomo natomiast, że przejrzał wszystkie szuflady i szafy. Po opuszczeniu mieszkania przez oszusta kobieta stwierdziła brak kosztowności i pieniędzy.

W związku z tą sytuacją rzecznik otwockiej policji nadkom. Daniel Niezdropa apeluje o rozwagę ze wskazaniem na osoby starsze. W czasie wakacji zostają one często same w domu i łatwo padają ofiarą wszelkiej maści oszustów. Przestępcy są niezwykle przebiegli i pomysłowi. Zanim się wpuści kogoś obcego do mieszkania, trzeba najpierw uruchomić wyobraźnię. Rzecznik zwraca się też do naszych Czytelników z prośbą o pomoc w ujęciu nieuczciwego kontrolera. Podajemy rysopis: mężczyzna w wieku 30-35 lat, wzrostu 180-185 cm, wygolony na łyso, bez zarostu, o jasnej karnacji. Ubrany był w jasnobeżową koszulkę z krótkim rękawem, spodnie jeansowe, czarne pantofle. Na szyi miał zawieszony przedmiot przypominający identyfikator ze zdjęciem. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ujęciu sprawcy, proszony jest o kontakt z otwocką policją pod nr 22 60 41 213 lub 997.

 

 

Sławomir Wąsowski

Oszust w skórze pracownika elektrowni komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się