5°C bezchmurnie

Otwoccy dzielnicowi patrolują dworzec

Bezpieczeństwo, Otwoccy dzielnicowi patrolują dworzec - zdjęcie, fotografia

Ostatnie tygodnie nie były dobre dla pasażerów linii kolejowej Otwock-Warszawa. Dwa poważne wypadki, częste awarie i spóźnienia pociągów - jednym słowem korzystającym z SKM i KM mogą już łatwo puszczać nerwy. Otwoccy policjanci, aby poprawić bezpieczeństwo podróżnych i przechodniów wprowadzili dodatkowe patrole w okolicach dworca i torowisk. Trzeba pamiętać też, że przebieganie czy przechodzenie przez tory w miejscach niedozwolonych łatwo może się zakończyć niemiłą stratą finansową.

Najpierw 5 marca pod kołami pociągu na przejściu dla pieszych na przystanku w Józefowie zginął mężczyzna. Ledwie pięć dni później w wyniku potrącenia przez pociąg w okolicy Michalina kolejny mężczyzna stracił nogę.

Wiele niebezpiecznych sytuacji tworzy się także na stacji Otwock - gdzie nie dość, że jest wiele utrudnień z powodu przebudowy peronów i torów, to system nerwowy podróżnych jest wystawiany na próbę przez częste ostatnio awarie i spóźnienia pociągów.

W tej sytuacji dodatkowe patrole i kontrole policjantów są z pewnością dobrym pomysłem. Niejednego spieszącego się czy wkurzonego podróżnego sam widok funkcjonariusza skłoni do bardziej rozważnego zachowania. Innych do rezygnacji z ryzykownych kroków może skłonić perspektywa mandatu.

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika KPP Otwock, nadkom. Daniela Niezdropy, w ramach prewencji wypadkowej w okolicach stacji kolejowej, oprócz sokistów będzie teraz można regularnie spotkać dzielnicowych z otwockiego rewiru, którymi są: aspirant Jakub Pierzchała i młodszy aspirant Piotr Rumak. W czasie patroli funkcjonariusze ci szczególnie bacznie przyglądają się zachowaniom pieszych. Policjanci zapowiadają, że będą dokładnie monitorować rejony przyległe do stacji kolejowych, przystanki, przejścia i przejazdy.  

Trzeba pamiętać, że przechodzenie przez tory w miejscach niedozwolonych to wykroczenie, za które policjant może nas upomnieć, ale też wręczyć mandat karny w wysokości 50 zł lub 100 zł.

ZetKa

Fot. kppotwock.policja.waw.pl

Otwoccy dzielnicowi patrolują dworzec komentarze opinie

  • gość 2018-03-19 21:58:03

    Super najlepiej to rozdawać mandaty pieszym, mamy wielki parkng przy PKP i jak kierowcy parkujących tam aut docieraja na peron ? Zapewne sie teleportują bo przez tory chodzić nie można. Trochę rozsądku by się przydało i ucywilizować organizację przy PKP , komunikacja jest utrudniona a tu mandat w bonusie można dostać.

Dodajesz jako: Zaloguj się