Otwock Blues Bazar - koncert nad koncertami


Portal internetowy Otwock - iotwock.info
18/09/2019

Koncerty - muzyka Otwock
Otwock…. Miasto dziura… Czyżby? Kto tak twierdzi dzisiaj, coś ważnego przespał wczoraj. Plakatami obwieszone było całe miasto. Na jeden dzień - i nie pierwszy raz- w ten piękny i ciepły jesienny wieczór, oświetlony pełnią księżyca, tłum ludzi oderwał się od telewizorów, komputerów i gier komputerowych by wyjść z domów i spotkać się. Trudno uwierzyć - a jednak!

Wielu z mieszkańców kocha mieć do tego okazje, choć nieczęsto to się zdarza! Narzeka większość, robi coś miejszość. Takie życie! Więc warto było przyjść i warto jest docenić ogrom pracy jaki włożyli organizatorzy festiwalu Otwock Blues Bazar by urzeczywistnić ich plan, do którego nie da się przypiąć żadnej łatki - nawet nie próbujcie!

Otóż na ulicy Batorego, na terenie bazaru, odbył się w niedzielę 15 września 2019 koncert nad koncertami. Wyjątkowy prezent dla mieszkańców Otwocka i pobliskich miasteczek. Nie bójmy się powiedzieć, że ta inicjatywa zaoferowała wszystkim obecnym najwyższy poziom kutury światowej, a my Polacy doceniamy jakość. Grupa działaczy, miłośników muzyki, pasjonatów, ludzi którym się chce zamiast narzekać coś robić, zorganizowali dla wszystkich dostępne wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Żadne miasto na świecie takiego koncertu by się nie powstydziło. Każdy kto uczestyniczył w tym jednodniowym festiwalu Bluesa jaki tam zorganizowano, może tylko dziękować i chwalić. Świetna robota. Jedzonko, napoje, ciasteczka i tak wspaniała muzyka, że aż trudno było uwierzyć! Niech żałują ci, których nie było!

Krótko mówiąc już późnym popołudniem, wielu - nawet z tych najbardziej opornych na relaks - zrzuciło „zbroje“ i do późnego wieczoru zadowoleni podrygiwali do rytmu, a pozostali tańczyli, śpiewali, nie martwiąc się tym co inni pomyślą, bawili się znakomicie. Na scenie pojawiły się międzynarodowe grupy Malone Sibun Band ( USA/UK), Chuc Frazier Band ( USA/PL) Blues Time ( PL) . Wszyscy świetni, charyzmatyczni muzycy. Kulminacją okazał się jednak występ grupy The Blues Shacks ( RPA/D). Jej wokalistka, wszystkich bez wyjątku, urzekła nadzywyczajnie wysokim poziomem jej muzycznego i scenicznego talentu.

Występ Bonity był wielkim wydarzeniem również dla naszych serc, bo nie sposób było natychmiast nie pokochać tej niezwykle utalentowanej, ciepłej, cudownie poruszającej się na scenie w rytm muzyki, wypełniającej powietrze hipnotyzującym fenomenalnym głosem, wokalistki z RPA. Ileż sexapealu, humoru, wesołości i potężnego blueasowego głosu podarowała nam ta malutka posturą piosenkarka, nie oszczędzając się ani na chwilkę! Jej wielka muzyczna osobowość wzbogaciła nas wszystkich niesamowicie i zostanie w naszych sercach. Muzycy z którymi stworzyła ten niezapomniany spektakl nie pozostawali daleko w tyle. Bonita, oraz reszta grupy to zgrani artyści. Nie można było oderwać uwagi od sceny. Oczy nie mogły nacieszyć się widokiem, nogi same chodziły, uszy chciały więcej i wiecej- nie spuchły ani nie zwiędły-bo to była uczta na poziomie światowym! Kolejka po autografy nie miała końca. Bonita prawdopodobnie złamała serce niejednemu panu z publiczności, lub chociażby przyśniła się tej samej nocy!

Ciekawa rzecz, że wśród publiczności dominowała tzw niemłoda część lokalnego, choć nie tylko, społeczeństwa! Wiek niektórych ludzi i ich chęć do zabawy był wręcz wzruszający. Trochę gimnastyki na świeżym powietrzu, miłe towarzystwo i masa wesołości wszystkim wyszło na zdrowie. Większość młodzieży tę okazję przegapiła! Czyżby młodzi nie chcieli się bawić? Gdyby przyszli i zobaczyli jak to się robi i to bez względu na wiek, myślę że nabraliby wielkiego apetytu. Zapraszam do refleksji na ten temat. Dziękujemy Urzędowi Miasta i Starostwu za wsparcie oraz sponsorom za ich hojność bez których to wydarzenie nie miałoby miejsca. My, publiczność, bawiliśmy się za darmo. Dziękuję za ten prezent, a gościom za przybycie. Dzieci dziękują za konkurs rysunkowy. Dziękujemy za bardzo sprawną ochronę, a dzięki niej beztroską zabawę. Dziękujemy wszystkim po stokroć!

Podziękowania i refleksja w PS

Na koniec prosze jeszcze o chwilę uwagi. Jako mieszkanka Świdra uczestnicząca w koncercie i lokalna artystka, pragnę poruszyć przy tej okazji istotny, a najczęściej omijany wątek. Zacznę od podziękowania Bohdanowi Lichmirze, Iwonie Piszczorowicz oraz reszcie fantastycznych ludzi z Otwockiego Towarzystwa Bluesa i Ballady za olbrzymi wkład pracy i wysiłek, który ponownie w tym roku włożyli w realizacje Festiwalu. Czuję się w obowiązku zaznaczyć, że są to zwyczajni ludzie, których mijamy na ulicach, siedzimy obok nich w pociągu, autobusie, nasi przyjaciele i sąsiedzi. Robią to więc nie przerywając ich regularnej pracy, w nadgodzinach, nie z nudów, lecz z pasji! Robią coś ważnego dla naszego miasta, by pozostało żywe i by ofiarować jego mieszkańcom rozrywkę. Gdybyśmy wszyscy byli tacy „normalni“ i szczodrzy nasze miasto stałoby się rajem. Pracy takich ludzi jednak ciągle zbyt często nie zauważa się i może nie docenia wystarczająco, a nawet czasami wykorzystuje. A przecież często sięgają oni do własnych, najczęściej niegłębokich kieszeni, by do końca realizować ich szlachetne plany ku naszemu wspólnemu dobru. Mam nadzieję, że nadejdzie taki moment w którym ludzie sztuki działający z takim oddaniem zostaną docenieni na tyle, że budżety przeznaczone na realizację tych fantastycznych wydarzeń wystarczą na godziwe wynagrodzenia dla wszystkich cennych, wybitnie oddanych kulturze i jej promocji osób. Organizacje działające nie w celach zarobkowych mogłyby natomiast otrzymać choćby wsparcie w utrzymywaniu sprzętu medialnego, telekomunikacyjnego lub mogą być premiowane poprzez udostępnienienie im lokalu dla ich dalszej działalności. Zachęcam do refleksji na ten temat. Dziękuję.

Artystka świderska, Majka Schabenbeck

 
Otwock Blues Bazar - koncert nad koncertami - komentarze opinie (14)

gość
18/09/2019

to wyjątek potwierdzający regułę nic!!!! No prawie nic. Mam polubioną Górę Kalwarię - stolica kultury!!! A Otwock pompatyczno "patriotyczna" procesja i jedna jaskółeczka ale i tyle dobrze

Gość
18/09/2019

Wspaniały koncert na światowym poziomie. Aż trudno uwierzyć, że to za sprawą pozytywnie zakręconych ludzi, którzy robią to na zasadzie wolontariatu. Jak można wesprzeć ich działania?

gość
19/09/2019

Prosimy o więcej takich inicjatyw. Imprezy kulturalne są nam tak samo potrzebne jak chleb codzienny, gdyż prawdą jest przysłowie, że nie samym chlebem żyje człowiek. W dobie kiedy coraz więcej osób cierpi na samotność i depresję - muzyka, teatr, spotkania, warsztaty są tym, co karmi naszą duszę, inspiruje, podnosi nastrój. Trzeba myśleć o muzyce i sztuce jak o niezbędnych elementach naszego życia, wnoszących piękno i harmonię. Gorąco proszę i apeluję do lokalnych władz, aby znajdować środki na takie działania i traktować je nie jak piąte koło u wozu, ale jako działania najwyższej wagi. Oczywiście artyści i organizatorzy powinni być wynagradzani za swój wysiłek i wkład na rzecz innych. Oby w tym kierunku zmierzały inicjatywy tych, którzy w naszym imieniu decydują - czego nam wszystkim życzę i serdecznie pozdrawiam.
Monika Złahoda-Burg: psycholog, mieszkanka Świdra.

Antonio
19/09/2019

fantastyczne wydarzenie! przemierzyłem pół polski by usłyszeć tych wspaniałych wykonawców i bawić się w rytm cudownej muzyki jaką jest blues! WIELKI SZACUN dla organizatorów, niezmiernie miło patrzeć jak ludzie Ci poświęcają się na rzecz kultury, która stanowi dla nich nieodłączny aspekt życia.. zjawisko, które niestety coraz trudniej zaobserwować w młodych pokoleniach..

Fanka Bluesa
19/09/2019

Chodzę na Bazar Blues od początku powstania, zawsze była to uczta dla fanów bluesa. W tym roku jednak koncert był wyjątkowy, wspaniały, świetnie zorganizowany. Rewelacyjni wykonawcy i faktycznie Bonita jak wisienka na torcie tej wspaniałej imprezy. Mam nadzieję ze co roku będziemy się tak świetnie bawić. Wielkie podziękowania dla organizatorów tego Wielkiego Koncertu. Otwock Bluesem zasłynie w świecie muzyki.

gość
19/09/2019

Otwock jest super !! .. może tylko przy urnach moglibyście bardziej popracować (y)

Gość
20/09/2019

Wspaniałe wydarzenie. Dziękuje bardzo wszystkim, którzy się do tego przyczynili i trzymam kciuki za kolejne imprezy!!!

Ingeborg,public
20/09/2019

Tegoroczny BAZAR BLUES nazwałam - "nasz Otwocki WOODSTOCK". Nasz, bo mazowiecka kraina tak dużego plenerowego spotkania z Bluesem nie ma. Blues Bazar w tym roku nabrał wiatru w żagle, by stać się dużym wydarzeniem muzycznym. Ale nie tylko. To jest spotkanie ludzi, którzy lubią to samo, którzy przysiadają na ławach Bazaru, by ze sobą rozmawiać. Zjechali w tym roku z wielu stron kraju, bo i z nad morza, z Mazur, z Łódzkiego. Zjechała cała Rodzina Bluesiarzy Warszawskich. Jeżdżę każdego roku na Bazar Blues - tegoroczny przyciągnął niebywałą liczbę fanów. Tyle ludzi na Bazar Blues w Otwocku, jak w tym roku nigdy nie było. Tłumy. Przepiękna sceneria, szczególnie w promieniach zachodzącego słońca. Bazar warzywny na codzień - nagle staje się wielkim polem ludzkich głów, aż po horyzont, rozciągniętym od sceny do miejsca, gdzie już tylko widać niebo i trochę wieczornego słońca. Na tle ciągów stoisk, które wieczorem robią się magiczne, jak z westernu tworzą prawie filmową scenerię. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że Bazar Blues, oprócz muzyki, jest wydarzeniem społecznym. W dzisiejszych czasach wielkich podziałów, to skarb, że taka masa ludzi jest ze sobą na jednym placu, by uśmiechać się jedni do drugich, rozmawiać, tańczyć i słuchać jedni drugich. Bardzo mnie się spodobał kącik z leżakami, gdzie można było i zjeść i wypić szklanicę złotego napoju. Spokój, relaks, refleksja i dużo świetnej muzyki. W tym roku Bazar Blues, jakby chciał nam powiedzieć, że dopiero rozwija skrzydła, że ma potencjał, by stać się znaczącym na mapie muzycznej w kraju miejscem. Nie łatwo było Otwockiemu Stowarzyszeniu Bluesa i Ballady zorganizować tę imprezę. Ukłony niskie dla spracowanych zapaleńców z Otwocka, dla Bohdana Lichmiry, dla Iwony Piszczorowicz, dla Zbyszka Jędrzejczyka, dla Bogusi Gruzy i wszystkich, którzy wsparli Stowarzyszenie, by Bazar Blues w tym roku się odbył. Byłam ogromnie zaskoczona liczbą sponsorów i instytucji wspomagających zorganizowanie Blues Bazaru. To lista, która prawie nie miała końca. I nie chodzi tu o kasę. Okazało się, że jest mnóstwo ludzi i instytucji, które udzieliły to, czym dysponowały - a więc czas, sprzęt, przedmioty, pojazdy. Najtrudniejsze są chwile przed rozpoczęciem Bazaru i po jego zakończeniu. Najtrudniejsze dla garstki osób, członków Otwockiego Stowarzyszenia Bluesa i Ballady - którzy muszą wielką scenę i jej osprzętowienie rozstawić i złożyć. Rozstawić namioty i je zwinąć, którzy muszą Bazar posprzątać po imprezie, bo na drugi dzień będzie to miejsce handlowe. Wszyscy oni harują dzień i noc za szklankę wody. Dowiedziałam się, że po zakończeniu Bazar Blues, znalazł się człowiek, który zupełnie bezinteresownie sprzątał cały Bazar, pewnie do białego rana, sprzątał to, co się rozsypało i fruwało pomiędzy ławami. To budujące i wielkie podziękowania dla władz miasta Otwocka, że chcą tej imprezie dodawać skrzydeł.

Gość
20/09/2019

To prawda, Otwock jest fantastycznym miejscem z bardzo ciekawą historią i ogromnym potencjałem. Takie koncerty i zaangażowani w kulturę ludzie, tylko to potwierdzają. Marzy mi się, żeby móc częściej posłuchać dobrej muzyki, w małych lokalach, pubach. Dlatego trzeba wspierać lokalne inicjatywy, pozytywnie zakręconych ludzi. Mam nadzieję i prośbę do lokalnych władz. Budujemy nową markę Otwocka, tak aby przyciągał piękną swidermajerowską architekturą i kulturą, której tak bardzo nam brakuje. Pozdrawiam serdecznie. Mieszkanka Józefowa.

gość
20/09/2019

Żeby ten festiwal przetrwał, to władze Otwocka muszą podejść do tego na poważnie i potraktować to jako promocję miasta. W corocznym budżecie powinny być na to odpowiednie środki żeby Ci pasjonaci co robią to dla mieszkańców Otwocka za damo, nie musieli przez kilka miesięcy żebrać u sponsorów po kilkaset złotych. Pytanie czy otwockim włodarzom zależy na takiej promocji i chcą mieć w mieście międzynarodowy festiwal? Osobiście zapraszam fanów takiej muzyki np. na Suwałki Blues Festiwal gdzie jeżdżę tam od lat żeby zobaczyli jak wygląda taka impreza i ile ludzi tam przyjeżdża.

Gość
20/09/2019

Świetna inicjatywa! I warto dodać, że za darmo. Tym bardziej ogromne podziękowania za organizację.

Gość
20/09/2019

Świetny koncert i niesamowite wykonanie!
Poza tym, że artykuł bardzo przyjemnie się czyta, zdecydowanie zgadzam się z autorką tekstu, która porusza bardzo ważny aczkolwiek zbyt rzadko poruszany problem niedoceniania pracy artystycznej. I chodzi tu najbardziej o aspekt finansowy.

Myślę, że władze Otwocka mają świetną okazję żeby stanąć na czele nowego ruchu wspierania pracy artystycznej. Otworzyć dialog pomiędzy władzami, społeczeństwem a nawet i przedsiębiorcami jako potencjalnymi sponsorami.

Powiew świeżości w bałaganie stale przerabianych tematów.

Jakież by to było rewolucyjne! I niezwykle ważne, bo przecież sztuka - w różnej swojej formie - naprawdę potrafi porywać tłumy i zmieniać rzeczywistość..

Pozdrawiam, mieszkanka Świdra

Blues Fanka z Miedzeszyna
21/09/2019

Podziwiam miasto Otwock za tak fantastyczna imprezę jaką jest Blues Bazar. Przyjeżdżam na nią trzeci rok z kolei i ani razu się nie zawiodłam, choć poprzednie dwa lata padał deszcz, a i tak byli ludzie i zabawa. W tym roku wydaje mi się jakby jeszcze więcej energi było ze sceny, jaki i od organizatorów. Będąc uczestnikiem tego święta Bluesa w Otwocku nie można zapominać o ludziach którzy organizują to wydarzenie, czyli o Towarzystwie Bluesa i ballad, jak i przyjacielach tego stowarzyszenia, którzy dbają o jakość muzyczna, jak i o samych muzyków, ale też o nas widzów i nasz komfort w odbiorze tej pięknej muzyki. Ogrom pracy włożony w to wydarzenie było widać i czuć, pragnę podziękować wszystkim organizatorom, jak i sponsorom za to że jest organizowany taki piękny festiwal w Otwocku, pragnę uczestniczyć w następnych latach w tym wydarzeniu, mając nadzieję, że dalej będzie miało to tak piękny wydźwięk i że dalej ludziom będzie się chciało działać organizować i nam widzom przyjść posluchac. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Gość
24/09/2019

Zgadzam się. Koncert był fenomenalny!!! Ogromne chapeau bas dla pomysłodawców blues bazar i organizatorów. Jednakże to trochę mało jak na tak ciekawe miasto z wyjątkowym klimatem. Niech się władze miasta uczą od Jozefowa gdzie od czerwca do połowy września ciekawe koncerty, każdego tygodnia, na scenie skweru pod MOK. Cykliczne, gościnne spektakle teatrów warszawskich, wernisaże i wiele innych atrakcji. Można? Można, tylko trzeba chcieć, a budżet Otwocka chyba większy?
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Koncerty - muzyka


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez iotwock.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

"WBB" PAŚNICZEK IRENEUSZ JÓZEF z siedzibą w Otwock 05-400, WSPANIAŁA 35 B.,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia