21°C słabe, przelotne opady deszczu

Otwock: Napad na staruszka w jego domu

Kronika kryminalna, Otwock Napad staruszka - zdjęcie, fotografia

Dwóch mężczyzn w sile wieku napadło i pobiło 85-letniego staruszka z Otwocka w jego własnym domu, żeby mu ukraść 400 złotych! Lato to okres, kiedy starsi ludzie więcej zostają sami w domu, a wszelkiej maści złodzieje bez pardonu wykorzystują ich słabość.

Napastnikami, którzy zaatakowali 85-latka z Otwocka okazali się - jak podała otwocka KPP - Zbigniew G. i Wiesław R. , pierwszy 28, drugi 58 lat. Jak ustalili policjanci, bandyci wcześniej obserwowali starszego mężczyznę. Gdy wracał on do domu z zakupów, poszli za nim i jeden z nich wtargnął do jego domu. Drugi pilnował, czy nikt nie idzie. 
Pierwszy napastnik miał za zadanie odebrać staruszkowi portfel, a ponieważ ten najwyraźniej się opierał użył sprzętu domowego, jaki mu się akurat trafił - a była to patelnia. Uderzył nią 85-latka i zabrał mu portfel z pieniędzmi, których było ok. 400 złotych. Obaj napastnicy natychmiast zbiegli z łupem.


Napaść zgłosiła później córka pokrzywdzonego Leona G. Na otwockiej komendzie opisała policjantom zdarzenie. Funkcjonariusze na miejscu - w mieszkaniu pokrzywdzonego znaleźli ślady napastników, w tym odciski palców (czyżby na patelni?). Dzięki temu już po kilku dniach mogli zatrzymać napastników i przedstawić im zarzuty.  
28 - letniemu Zbigniewowi G. oraz 58-letniemu Wiesławowi R, przedstawiono zarzut dokonania rozboju. Na wniosek sądu obaj trafili do tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.  


Policja nie ujawnia tego typu szczegółów, ale sądząc po rodzaju napaści bandyci to typy pijaczków, którzy całymi dniami wystają w różnych melinach pod chmurką. Widocznie zabrakło im na kolejną flaszkę, więc wypatrzyli słabą ofiarę, poturbowali i siłą zabrali jego fundusze. Jak nie oszuści wyłudzający pieniądze "na wnuczka", to lokalne łachudry, które czatują, żeby okraść samotnego seniora. Dlatego nigdy dosyć przypominania tym ostatnim o potrzebie ostrożności!
 

Otwock: Napad na staruszka w jego domu komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-08-16 22:18:24

    Codziennie kupuje wódkę w sklepie i sam niejednokrotnie sie wywracal

Dodajesz jako: Zaloguj się