19°C bezchmurnie

Otwockie centrum opieki demencyjnej Origin coraz bliżej

Za kilka miesięcy w Otwocku zostanie otwarty Specjalistyczny Ośrodek Opieki i Rewalidacji w Demencji i Problemach Neurologicznych. Personel już jest na szkoleniach. Później będzie miał stałe wsparcie wybitnych specjalistów.

Origin Polska to siostrzana firma kanadyjskiej spółki Origin Active Lifestyle Communities. W Otwocku – Soplicowie uruchomione zostanie za kilka miesięcy centrum medyczno-opiekuńcze ze 120 miejscami opieki całodobowej oraz 30 miejscami opieki dziennej dla osób w wieku senioralnym. Mieścić będzie nowoczesne zaplecze terapeutyczno-rehabilitacyjne oraz przychodnię lekarską specjalizującą się w geriatrii ze szczególnym uwzględnieniem demencji.

Obiekt będzie się specjalizował w opiece nad chorymi na Alzheimera, szczególnie w drugiej i trzeciej fazie, kiedy opieka staje się coraz trudniejsza i coraz bardziej wyczerpująca dla członków rodziny.

Centrum zostało zaprojektowane i będzie wyposażone zgodnie z najnowszymi trendami architektury terapeutycznej. - Nasze know-how opiera się w dużej mierze na wiedzy i doświadczeniu firmy Origin Active Lifestyle Communities w Kanadzie – mówi Krzysztof Jacuński, prezes Origin Polska. – Nawiązaliśmy też współpracę z wiodącymi instytutami badawczymi zajmującymi się demencją, które będą na stałe asystowały personelowi w Polsce. Współpracujemy między innymi z wybitnymi polskimi specjalistami: prof. dr hab. Moniką Rudzińską–Bar, kierownikiem Kliniki Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i prof. Tadeuszem Parnowskim, członkiem Polskiej Akademii Nauk i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, prezesem Polskiego Towarzystwa Psychogeriatrycznego, laureatem nagrody Fundacji Australijskiej POL-KUL za działania na rzecz osób z chorobą Alzheimera, dzięki którym w naszym ośrodku będą prowadzone także obserwacje naukowe dotyczące chorób demencyjnych.

W projekcie zadbano o należytą liczbę i wielkość odpowiednio zaprojektowanych i wyposażonych pomieszczeń wspólnych, w których chorzy będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach.  - Aktywność w ciągu dnia jest niezwykle ważnym elementem łagodzenia objawów chorób demencyjnych – podkreśla Małgorzata Durka, dyrektor opieki ośrodka w Otwocku. – Nasi podopieczni będą z odpowiednim nasileniem realizować precyzyjnie opracowane programy o charakterze terapeutycznym i rehabilitacyjnym, aktywizujące procesy myślowo-pamięciowe.

Układ funkcjonalny wnętrz, ich wystrój, oświetlenie, kolorystyka oraz wyposażenie, wyznaczone przez zasady architektury terapeutycznej, będą ułatwiały orientację oraz zmniejszały stany napięcia, agresji i depresji chorych, poprawiając ich samopoczucie i redukując cierpienie.

Otwarcie obiektu przewidziane jest na drugą połowę 2018 roku, ale już kilka miesięcy temu rozpoczęto staranną selekcję przyszłego personelu, który przechodzi specjalny program szkoleniowy w Origin Academy oraz staż w obiektach Origin w Kanadzie.

MJ

O ośrodku pisaliśmy więcej w czerwcu 2017 r.

Specjalistyczny Ośrodek Opieki i Rewalidacji w Demencji i Problemach Neurologicznych - Otwock-Soplicowo, ul. Bernardyńska 13-15

Więcej: Centrum Informacji i Konsultacji

http://originpolska.blogspot.com/p/centrum-informacji-i-konsultacji.html

 

Na zdj. głównym - tak wyglądał budynek Specjalistycznego Ośrodka Opieki i Rewalidacji w Demencji i Problemach Neurologicznych na początku przebudowy (06.2017) ; zdjęcia w galerii - tak będzie wyglądał wkrótce

Otwockie centrum opieki demencyjnej Origin coraz bliżej komentarze opinie

  • gość 2018-02-08 21:00:02

    Nazwę dzielnicy miasta { Otwock Soplicowo } pisze się bez myślnika .Nazwę dwuczęściową miasta pisze się z myślnikiem { Bielsko-Biała, Kędzierzyn-Koźle itp}. Dziennikarze nie powinni rozpowszechniać błędów.

Dodajesz jako: Zaloguj się