:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Owoce OKS-u

Lekkoatletyka, Owoce - zdjęcie, fotografia

Lipiec był niezwykle gorącym miesiącem dla otwockich lekkoatletów – i nie mam tu na myśli pogody. Najwięcej pracy miał Roman Kwiatkowski, który w kategorii biegu na 1500 m został młodzieżowym Mistrzem Polski oraz brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów, jak również walczył i godnie reprezentował swój kraj i klub na Mistrzostwach Europy U23 w Bydgoszczy. Powodów do dumy dostarczyli nam również: Paulina Guba, Rafał Korc oraz Olek Wiącek.

W Suwałkach odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 23 – to tutaj Kwiatkowski wygrał bieg na 1500 m, zdobywając tym samym (w swoim ostatnim starcie w tej kategorii) złoto. Medal cieszy podwójnie bowiem trofeum ze „złotego” kruszcu ostatni raz na szyi Rafała zawisło przed trzema laty (w wieku juniorskim). Jak wyglądał mistrzowski bieg? Otwocczanin od pierwszych metrów biegł blisko stawki, a swój finisz rozpoczął ok. 500 m przed metą. Atak był na tyle mocny, że rywale nie byli w stanie nawiązać walki. Mistrzostwa Polski seniorów to już rywalizacja ze śmietanką biegaczy - na starcie pojawili się m.in. Marcin Lewandowski, Adam Kszczot i Michał Rozmys. „Nasz” reprezentant wystartował bez żadnych kompleksów i zdobył zasłużone trzecie miejsce.

Mistrzostwa Europy
Zmagania w Bydgoszczy były bardzo udane dla Polskich zawodników - 10 medali (3 złote, 4 srebrne, 3 brązowe) pozwoliło nam zająć (ex aequo z Wielką Brytanią) drugie miejsce w tabeli medalowej. Roman Kwiatkowski do Bydgoszczy pojechał z 21. wynikiem wśród startujących i na takim też miejscu zakończył rywalizację. Sam zawodnik ma mieszane uczucie i tak swój start skomentował na jednym z portali społecznościowych: „Można powiedzieć, że pobiegłem na swoim poziomie, ale po ostatnich, dobrych startach i po zdobyciu mistrzostwa Polski U23 apetyt był większy. Nie umiem ocenić, czy mój występ jest sukcesem czy porażką. Z jednej strony miejsce jest odległe, więc można je włożyć do koszyka z napisem „Porażki”. Z drugiej strony, kto widział mój bieg wie, że dałem z siebie absolutnie wszystko i do samego końca walczyłem o awans do finału. Po kilku dniach od startu, po przemyśleniu „na chłodno” nie wiem, co mogłem zrobić lepiej podczas biegu, aby awansować do najlepszej dwunastki. Tak więc samo rozegranie taktyczne wyścigu, nie patrząc na końcowe miejsce i uzyskany czas, wkładam do koszyka z napisem „Sukcesy”.”

Więcej dumy
Olek Wiącek dzielnie walczył podczas Mistrzostw Świata U18 w biegu na 2000m z przeszkodami i do finału awansował z 6 czasem swojej serii. Jak na debiut w tak ważnej międzynarodowej imprezie jest to świetny wynik. Olek w finale zajął 12 miejsce, dając z siebie ponad 100% - przy blisko 60 tysięcznej publice zgromadzonej na stadionie. Ten młody zawodnik OKS-u zdobył cenne doświadczenie, które na pewno zaowocuje w dalszych startach. Kolejne dobre wieści: w trakcie 93. PZLA Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce Paulina Guba zdobyła złoty medal, a w biegu na 1500 m (Mistrzostwa Świata Lekkiej Atletyki Paraolimpijskiej) Rafał Korc wywalczył brązowy medal.