Owocobranie 2018 w Sobieniach-Jeziorach

Imprezy, Owocobranie Sobieniach Jeziorach - zdjęcie, fotografia
SIER 26
Sobienie Jeziory, ul. Duży Rynek godz: 14:00

Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę sierpnia w Sobieniach - Jeziorach odbędzie się impreza plenerowa pn.,, Owocobranie”. Specyfika festynu odzwierciedla tradycje sadownicze gminy, stanowi symboliczne rozpoczęcie zbiorów owoców ziemi przez jej mieszkańców.

Owocobranie jest wydarzeniem społeczno-kulturalnym organizowanym corocznie przez wójta gminy Sobienie-Jeziory, Stanisława Wirtka. Oprócz oferty kulturalno-rozrywkowej w postaci występów zespołów artystycznych, podczas imprezy jest prezentowany i jednocześnie promowany ludowy dorobek artystyczny poprzez wystawy rękodzielnictwa i degustację potraw regionalnych. Tradycją wydarzenia jest organizacja stoisk lokalnych przedsiębiorców związanych z branżą sadowniczą oraz grup producenckich, co umożliwia społeczności lokalnej zapoznanie się z ich ofertą rynkową. W swej formie estetycznej stoiska te upiększają uroczystość i nadają jej  charakter święta sadowniczych plonów.

Podczas imprezy zaplanowano występy zespołów artystycznych, w tym ludowych, co wzbogaci ofertę kulturalną skierowaną do mieszkańców regionu. Przygotowane zostaną również stoiska artystyczne zawierające ekspozycję wyrobów rękodzielniczych charakterystycznych dla regionu. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będą animatorzy w przebraniach bajkowych, którzy zorganizują konkursy i zabawy zręcznościowe, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy, gry i zabawy rekreacyjne, pokazy baniek mydlanych.

Zaplanowano również  konkurs na najciekawsze stoisko wystawiennicze dla sołectw z terenu gminy oraz konkurs na najsmaczniejszą szarlotkę, co pozwoli na pobudzenie aktywności i integrację środowiska lokalnego. [Zgłoszenia do 10.08.2018. Szczegóły na stronie www.sobieniejeziory.pl]. 

Z inicjatywy i dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego podczas imprezy odbędzie się Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym dla dzieci w wieku szkolnym. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Program wydarzenia:
14.00 - 16.00 - Oficjalne rozpoczęcie, powitanie gości.
 Prezentacja lokalnych talentów w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystąpią:
                - laureaci Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Dziecinowie,
                - uczniowie PSP w Warszawicach,
                - uczniowie PSP w Sobieniach-Jeziorach
                - uczniowie PSP w Siedzowie
16.00-17.00  - Kapela MAZOWSZAKI
17.00-18.00 - Pokaz taneczny EGURROLA DANCE STUDIO
Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze stoisko sołeckie
Rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejszą szarlotkę w gminie Sobienie-Jeziory
Konkurs wiedzy o ruchu drogowym dla dzieci
18.00 -  THE POSTMAN – Beatlesi z Polkowic
19.30  - DELAY
21.00  - D-BOMB
22.00 -  zabawa taneczna z zespołem Delay

Reklama

Owocobranie 2018 w Sobieniach-Jeziorach komentarze opinie

Dodajesz jako: |