20°C bezchmurnie

Parada jednośladów na cześć Ireny Sendlerowej

Kiedy: 2018-06-09 , godzina: 10:00 | Gdzie: SP2, Otwock, ul. ul. Poniatowskiego 47/49

Imprezy, Parada jednośladów cześć Ireny Sendlerowej - zdjęcie, fotografia

Sejm RP ogłosił rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej. Nasza szkoła nosi imię tej niezwykłej postaci. Chcielibyśmy, by obchody dla uczczenia Jej osoby były godne i wzięło w nich udział jak najwięcej osób i środowisk z naszego miasta.  

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do wzięcia  udziału w honorowej „Paradzie jednośladów na cześć Ireny” (rowery, skutery, motocykle) ulicami Otwocka dla uczczenia pamięci Ireny Sendlerowej w dniu:  
9 czerwca 2018, start: 12.00. meta-13.00 

Naszym dążeniem jest, by w czasie parady (która, mamy nadzieję, wejdzie na stałe w tradycję Otwocka i naszej szkoły) jeden pojazd symbolizował jedno - uratowane od zagłady przez Irenę Sendlerową w czasie II wojny światowej - żydowskie dziecko. Tych dzieci nasza Wielka Rodaczka uratowała około 2500. 
Może wspólnie uda nam się to wydarzenie?  

Irena Sendlerowa działała konspiracji,  a Jej śmierć nastąpiła w ciszy i odosobnieniu. Oddajmy Jej hołd wspólnie głośnym rykiem silników motocyklowych, terkotem skuterów, dzwonkami rowerów! 

Po paradzie zapraszamy na piknik, który odbędzie się tego dnia na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Ireny Sendlerowej. Organizuje go społeczność szkolna pod hasłem:  

„Jarmark u Ireny”. 

Jednocześnie wszystkich mieszkańców, kierowców przepraszamy za możliwe utrudnienia na ulicach Otwocka w godz.12.00-13.00.  Planowana trasa przejazdu: start ul. Poniatowskiego na wysokości nr 47/49 (sprzed budynku SP nr 2), następnie ulicami: Narutowicza, Armii Krajowej, Powstańców Warszawy, Karczewska, Filipowicza, Poniatowskiego, do skrzyżowania z Narutowicza, gdzie nastąpi koniec przejazdu. 
Dyrekcja, Rodzice, Nauczyciele, Dzieci i Młodzież 
Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku 

Parada jednośladów na cześć Ireny Sendlerowej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się