Paraliż zwycięzcą ligi w Celestynowie

Piłka siatkowa, Paraliż zwycięzcą Celestynowie - zdjęcie, fotografia

W niedzielę, 14 kwietnia na Hali Sportowej Celestynów odbyły się finały III Amatorskiej Ligi Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Celestynów. O zwycięstwo w rozgrywkach rywalizowały cztery najlepsze zespoły rundy zasadniczej ligi.

W pierwszym meczu półfinałowym faworyt rozgrywek- zespół „Paraliża” - zmierzył się z drużyną „For Fun”, mecz był bardzo jednostronny i zakończył się pewnym zwycięstwem „Paraliża”.

Drugi półfinał to zupełnie inna historia, po przeciwnych stronach siatki stanęły zespoły „RKS Bór Regut” i „Wczorajsi”, początek pierwszego seta to bardzo dobra gra w obronie i w kontrataku zawodników z Reguta, która dała kilku punktowa przewagę. W drugiej połowie pierwszego seta do głosu doszli gracze „Wczorajszych”, którzy kilkoma świetnymi blokami na siatce zbliżyli się na jeden punkt do przeciwników, jednak zimna krew i dobra zagrywka pozwoliła dowieźć zwycięstwo w pierwszym secie RKS-owi. Druga partia spotkania to odwrócenie ról, świetna zagrywka „Wczorajszych” i błędy własne przeciwników spowodowały, że na tablicy świetlnej mieliśmy wynik 5-0 dla przegranych pierwszego seta, dalsza część meczu to gonitwa za wynikiem zespołu z Reguta, jednak tym razem chłodny umysł zachowali rywale wygrywając drugą partię 25:21. O zwycięstwie i awansie do wielkiego finału miał zadecydować trzeci set. Rozdrażnieni porażką w drugiej partii gracze RKS-u zaczęli mecz od mocnego uderzenia, poprawa w przyjęciu i skuteczne bloki pozwoliły im na kilkupunktową przewagę. Rywale nie zamierzali składać broni i za wszelką cenę próbowali wyrównać stan meczu. Spotkanie było zacięte do samego końca, jednakże końcówka seta należała do „RKS Bór Regut”, który wygrał tie-break 15:12.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się dwie drużyny, które przegrały swoje mecze półfinałowe, oba zespoły miały wielkie aspiracje i chęć wygranej po porażkach w półfinale. Zespół „Wczorajszych” zmotywowany dobrym meczem półfinałowym postawił wysoko poprzeczkę przeciwnikom i pewnie wygrał całe spotkanie wynikiem 2:0, zdobywając przy tym brązowy medal rozgrywek.

Po meczu o brąz przyszedł czas na długo oczekiwany finał ligi. Na zwycięstwo i puchar miały ochotę oba zespoły. Pierwsza partia spotkania zaczęła się od bardzo mocnej zagrywki jednego z graczy „Paraliża”, co dało aż cztery bezpośrednie punkty. Dalsza część meczu to mozolna, ale skuteczna gonitwa za wynikiem graczy z Reguta, która doprowadziła do remisu w pierwszym secie, jednak po raz kolejny zawodnicy „Paraliża” udowodnili, że nie na darmo byli stawiani w roli faworyta i zwyciężyli w pierwszym secie 25:22. Drugi set spotkania finałowego to kopia pierwszej partii, gdzie ponownie końcówka seta należała do zawodników „Paraliża”, którzy dzięki wygranej 2:0 zdobyli mistrzostwo III Amatorskiej Ligi Siatkówki o Puchar Wójta Gminy Celestynów.

W rozgrywkach wzięło udział osiem zespołów rywalizujących ze sobą w każdą niedzielę od 17 lutego aż do 14 kwietnia, puchary medale i podziękowania za udział w lidze wręczył wójt gminy Celestynów Witold Kwiatkowski. Organizatorem rozgrywek był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie, patronatami medialnymi ligi byli: Gazeta Celestynka i iOtwock.info.