15°C bezchmurnie

Parkingi i drzewa w miejsce otwockiej "dziury"

Infrastruktura, Parkingi drzewa miejsce otwockiej

Jak poinformował UM Otwock, od piątego grudnia br. rozpoczęło się zabezpieczanie terenu niezrealizowanej inwestycji firmy Dorex w centrum Otwocka, popularnie zwanego "dziurą". Wykopy mają być zasypane, a potem od nowa ogrodzone. Część terenu - od strony budynku mieszkalno-usługowego pomiędzy ulicami Andriollego i Staszica ma natomiast zostać przywrócona do korzystania dla mieszkańców miasta. Powstanie tam teren zielony oraz parkingi. Z tej ostatniej informacji z pewnością ucieszą się kierowcy. 

Prace zabezpieczające są prowadzone na zlecenie Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego na wniosek rady miasta. Mają one być zakończone do świąt Bożego Narodzenia. W ramach zadania wykonawca zabezpieczy betonowe fundamenty, a następnie ok. połowy terenu ogrodzi od nowa minimum dwumetrowym płotem z blachy w kolorze zielonym. Wieszanie na nim reklam ma być zabronione. (Ciekawe co na to grafficiarze?)

Na reszcie terenu według już przygotowanych planów, ma powstać zielony skwer oraz tymczasowe parkingi. Jak czytamy w informacji z UM, prezydent Zbigniew Szczepaniak na uporządkowanie obszaru i naprawę infrastruktury, a także na tymczasowe wydzielenie kilkunastu dodatkowych miejsc postojowych od strony ulicy Andriollego, chce w 2018 r. przeznaczyć w 250 tys. zł, którą to sumę umieścił w projekcie budżetu na przyszły rok. Jeśli pogoda pozwoli prace porządkowe mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Jednym słowem słynna "dziura" na koniec roku znacznie się zmniejszy i trochę wyładnieje. Ale może dobrze, że jeszcze zostanie - proces sądowy Miasta Otwock o odzyskanie nieruchomości w centrum od Dorexu wciąż jest w toku. Dlaczego dobrze? No cóż, stała się już tak ważnym i rozpoznawalnym elementem krajobrazu miasta, że niektórzy z szacunkiem piszą "Dziura" wielką literą. Może przeżyli by szok, gdyby od razu znikła cała?
ZetKa
 

Plany zagospodarowania terenu wg UM (otwock.pl)

Parkingi i drzewa w miejsce otwockiej "dziury" komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-12-07 11:48:12

    Ostatnia uwaga to chyba jakis zart... nikt przy zdrowych zmyslach nie pisze o Dziurze z duzej litery z szacunku. To po prostu stalo sie nazwa tego miejsca.

Dodajesz jako: Zaloguj się