Komunikacja - drogi , Petycje pasażerów kolejowej linii - zdjęcie, fotografia

Zmęczeni  opóźnieniami z powodu awarii pasażerowie kolei z linii nr 7 mają dość. Zbierają podpisy pod petycjami do Urzędu Transportu Kolejowego, Ministerstwa Infrastruktury oraz UM Województwa Mazowieckiego w sprawie interwencji w spółkach PKP PLK oraz Koleje Mazowieckie. Każdy pasażer może dołączyć swój głos.

Inicjatorem utworzenia petycji jest Kamil Oroń prowadzący fanpage "Siódemka". Od końca stycznia do 12 czerwca br. naliczył on 18 awarii taboru KM, a wszystko to dotyczy tylko linii Warszawa Zachodnia-Dęblin. Dodać do tego należy częste awarie infrastruktury... Tak jak w kolejnych fatalnych dniach czerwca: 20.06 - awaria taboru KM, 25.06 - awarie rozjazdów na stacji Otwock, 27. 06 - awaria taboru KM na stacji Falenica, 28.06 - awarie rozjazdów na stacji Wawer... Wszystko to przekłada się na odwołania i opóźnienia w kursowaniu pociągów, zarówno KM jak i SKM. 

Z jednej strony transport kolejowy w takim miejscu jak metropolia warszawska wydaje się dobrym wyborem, ale przy tych wszystkich opóźnieniach, awariach i jeszcze modernizacji na linii warszawsko-lubelskiej pasażerowie są na co dzień po prostu zmęczeni i wkurzeni. Trudno się dziwić, że - jeśli mają możliwość - rezygnują z tego typu komunikacji.  

W utworzonych petycjach pasażerowie domagają się więc interwencji zarówno w sprawie infrastruktury PKP PLK, jak i taboru Kolei Mazowieckich.

"My, pasażerowie kolei z linii kolejowej nr 7(odcinek Warszawa Zachodnia-Dęblin), zmęczeni częstymi awariami infrastruktury-szczególnie urządzeń sterowania ruchem kolejowym, żądamy od Urzędu Transportu Kolejowego oraz Ministerstwa Infrastruktury interwencji ws spółki PKP PLK, która ma zapisane obowiązki nadzoru nad tą infrastrukturą. Niestety, rzeczywistość wygląda odmiennie od tego, co jest zapisane na papierze: częste awarie infrastruktury powodują opóźnienia, odwołania pociągów, a w konsekwencji paraliż komunikacyjny na jednej z 6 linii kolejowych w Warszawskim Węźle Kolejowym (Otwock, Mińsk Maz, Pruszków, Radom, Sochaczew, Legionowo). " - czytamy w pierwszej petycji (ws interwencji w spółce PKP PLK). 

"My, pasażerowie kolei z linii D29-7 na odcinku Warszawa-Dęblin, po pechowym wtorku, kiedy doszło do 2 awarii taboru w ciągu jednego popołudnia, żądamy od Urzędu Transportu Kolejowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego interwencji ws. działalności spółki Koleje Mazowieckie. Spółka ta wprawdzie realizuje cele modernizacji taboru, jednakże mimo zapewnień, że pracownicy zaplecza technicznego dokładają wszelkich starań, aby tabor był sprawny, jednak dochodzi do usterek w pojazdach. Usterki te, w mniejszym lub większym stopniu dezorganizują ruch w kolejowym węźle warszawskim, a każda dezorganizacja to utrudnienia dla pasażerów" - to wstęp drugiej petycji, tym razem w sprawie spółki Koleje Mazowieckie. 

Podpisujący petycję chcą, aby została przeprowadzona "dogłębna analiza problemu w spółce, wynegocjowany plan naprawczy", a także "ustalony nadzór nad wykonaniem tego planu" oraz ewentualne kary za jego niewykonanie. Pasażerowie oczekują także, że zostaną poinformowani  poprzez środki masowego przekazu (m.in. media społecznościowe), jak ten plan naprawczy ma wyglądać.

Aby złożyć petycje w odpowiednich urzędach, potrzeba pod każdą minimum 1000 podpisów, a najlepiej gdyby było ich 5 tysięcy. Na razie jednak pod pierwszą jest ich 169, a pod drugą 56. Warto dołączyć swój głos do akcji, a wtedy trudno będzie urzędnikom czy spółkom kolejowym lekceważyć jasno i dobitnie wyrażone niezadowolenie dużej rzeszy pasażerów.
Kazimiera Zalewska

Linki do petycji:
https://www.petycjeonline.com/petycja_do_urzdu_transportu_kolejowego_oraz_ministerstwa_infrastruktury_ws_interwencji_w_spoce_pkp_plk

https://www.petycjeonline.com/petycja_do_utk_oraz_um_wojewodztwa_mazowieckiego_ws_spoki_koleje_mazowieckie

Reklama

Petycje pasażerów kolejowej linii 7  komentarze opinie

  • XYZ - niezalogowany 2018-07-14 20:51:26

    Z całym szacunkiem, ale tak się petycji nie pisze i nie robi. W dodatku w wielu przypadkach pisząc nieprawdę (albo raczej "widzimisię" autora).

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przedłużanie Rzęs

"Certyfikowana przez NobleLashes Stylistka Rzęs" Zaprasza Panie na Profesjonalne Przedłużanie i Zagęszczanie Rzęs metodami : 1:1, 2:1,..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama