20°C bezchmurnie

Pięcioro rannych w święta na drogach powiatu otwockiego

Wypadki drogowe , Pięcioro rannych święta drogach powiatu otwockiego - zdjęcie, fotografia

W okresie świąt Bożego Narodzenia według danych Komendy Głównej Policji było w tym roku na drogach ponad 12% mniej wypadków niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jednakże na terenie powiatu otwockiego wypadków zdarzyło się dwa razy więcej niż w 2016 roku. Choć w dalszym ciągu ich ogólna niska liczba (4 wypadki) oraz mniejsza liczba zatrzymanych pijanych za kierownicą napawają optymizmem.

Jak poinformowała KPP Otwock od piątku 22.12. do wtorku, 26.12.2017 na drogach powiatu otwockiego ogólnie zanotowano o cztery mniej  zdarzeń na drogach niż rok temu: łącznie - 13, w tym 9 zakwalifikowano jako kolizje, a 4 jako wypadki drogowe (m.in. w Wigilię w Sobiekursku i w pierwszy dzień świąt w Otwocku na ul. Andriollego, na skrzyżowaniu z Powstańców Warszawy). Obrażenia w nich odniosło 5 osób, w tym dziecko. W 2016 roku poważnych wypadków było 2 i tylko 2 osoby ranne. 

Otwoccy policjanci zatrzymali w ciągu tych kilku świątecznych dni pięciu nietrzeźwych kierowców - dwie osoby mniej niż w ub. roku. 

W całym kraju przez te pięć dni wydarzyły się na drogach 373 wypadki, w wyniku których 42 osoby poniosły śmierć, a 447 zostało rannych. Ogólnie zatrzymano 883 kierowców będących pod wpływem alkoholu.
Statystyki sprzed roku to:  428 wypadków, 53 ofiary śmiertelne i  504 ranne.
ZetKa
 

Pięcioro rannych w święta na drogach powiatu otwockiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się