Piękny jubileusz LO Nr III im. Juliusza Słowackiego

Edukacja - nauka, Piękny jubileusz Juliusza Słowackiego - zdjęcie, fotografia

25 lat dla kraju czy świata to jak ułamek sekundy, ale w życiu szkoły to cała epoka - powiedział podczas uroczystości z okazji jubileuszu 25-lecia Liceum Ogólnokształcącego  Nr III  im. Juliusza Słowackiego w Otwocku  jego dyrektor Robert Pielak. Dla LO nr III był to czas wykorzystany bardzo efektywnie - na tyle, że szkoła stała się powiatowym liderem w nauczaniu i ma wysokie notowania w rankingach wojewódzkich. Przez te ćwierć wieku jej mury opuściło ok. 3 tysięcy absolwentów, a w niektórych domach nauka w tym liceum staje się już tradycją, bo uczą się tu kolejne pokolenia. 

25-lecie LO nr III im. Juliusza Słowackiego obchodziło 5 października br. Jak przystało na taki okrągły jubileusz obchody były okazałe, w gronie licznie przybyłych gości: przedstawicieli władz powiatowych oraz miasta Otwocka,dyrektorów szkół i instytucji związanych z placówką, przedstawicieli lokalnego biznesu, byłych nauczycieli i absolwentów. Uroczystość rozpoczęła się  od mszy dziękczynnej w kościele św. Wincentego a Paulo, skąd  - z pocztem sztandarowym na czele - uczniowie, grono pedagogiczne i goście przemaszerowali na teren szkoły.  Przed budynkiem odsłonięta została jubileuszowa tablica pamiątkowa, na której znalazł się wiele znaczący cytat z dramatu J. Słowackiego: ,,Trzeba nam nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba”

Dalsza część wydarzenia miała miejsce w sali gimnastycznej - nadszedł czas na gratulacje i podsumowania. Jak podkreślał dyrektor Robert Pielak, dobrą pozycję liceum zawdzięcza kadrze pedagogicznej, młodzieży, a także rodzicom i przyjaciołom. - Społeczność "Słowaka" stanowi największą wartość. - mówił - Z dumą obserwuję, że nasz wysiłek przynosi owoce , ponieważ kolejne roczniki dostają się na uczelnie i odnoszą sukcesy w życiu zawodowym.

Doceniając dotychczasowe osiągnięcia szkoły i zachęcając do dalszego rozwoju, starosta otwocki Mirosław Pszonka - w imieniu zarządu powiatu - obiecał  3 mln złotych na rozbudowę liceum, co ma się dokonać w 2019 roku. Z kolei przewodnicząca rady rodziców Dorota Siarkiewicz dziękując nauczycielom za trud wychowania młodego pokolenia, życzyła też aby "Srebrną tarczę" - znak jakości zdobyty dzięki wytrwałej i konsekwentnej pracy -  szkoła wkrótce zamieniła na "złotą".  W imieniu Izby Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego dalsze wsparcie dla działalności ,,Słowaka” obiecał prezes Ireneusz Paśniczek.

A że warto inwestować w tę szkołę - i fundusze, i wysiłek - pokazała jeszcze w trakcie uroczystości młodzież. Grupa kilkunastu uczniów, przygotowana przez polonistki Ewę Bednarską-Piętkę i Jolantę Wakulińską, zaprezentowała spektakl pt. ,,Tajemnice snów Julka Słowackiego”. Przedstawienie intrygujące, zabawne i pouczające, łączące powagę z humorem. Przekonujący dowód, że zdolna i pracowita młodzież "Słowaka" pod kierunkiem zaangażowanej i mądrej kadry pedagogicznej stawia sobie wysokie cele i je realizuje. Aż szkoda, że to przedstawienie jednorazowe.

To jeszcze nie wszystkie punkty uroczystości... Uczestnicy mieli przyjemność wysłuchania wykładu prof. Marka Troszyńskiego, znawcy twórczości J. Słowackiego, którego głównym tematem była rywalizacja dwóch naszych wieszczów narodowych, czyli Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Był też krótki czas na wspomnienia dotyczące działalności szkoły podczas prezentacji multimedialnej, ponadto można było obejrzeć wystawę dotycząca J. Słowackiego i wernisaż prac uczniowskich pt. ,,Patron w karykaturze”. A zwieńczeniem jubileuszowych obchodów stał się wieczorny bal absolwentów, czyli czas wspomnień i wspólnej zabawy dyrekcji, grona pedagogicznego i wielu roczników absolwentów „Słowaka”...
To był piękny jubileusz, szkole życzymy wielu równie owocnych lat.

Kazimiera Zalewska

Reklama

Piękny jubileusz LO Nr III im. Juliusza Słowackiego komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przedłużanie Rzęs

"Certyfikowana przez NobleLashes Stylistka Rzęs" Zaprasza Panie na Profesjonalne Przedłużanie i Zagęszczanie Rzęs metodami : 1:1, 2:1,..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama