9°C bezchmurnie

Piłkarski rollercoaster w Lasku!

Piłka nożna, Piłkarski rollercoaster Lasku! - zdjęcie, fotografia

W niedzielę, 16 września o godzinie 16:00 na boisku w Lasku zmierzyły się drużyny CKS Celestynów i Vulcan Wólka Mlądzka rywalizujące w rozgrywkach II grupy Warszawskiej A Klasy.

Pierwszą okazję bramkową stworzyli gracze z Celestynowa, jednak z każdą minutą meczu narastała przewaga Vulcanu, w szczególności za sprawą stałych fragmentów gry. To właśnie z rzutu rożnego w 19. minucie padła pierwsza bramka dla gości - strzelcem był Łukasz Fedurak. Dalsza część gry pierwszej połowy meczu przypominała początek spotkania aż do 33 minuty, wówczas w polu karnym faulowany został zawodnik CKS-u. Sędzia nie miał wątpliwości, dyktując rzut karny, który na gola zamienił zawodnik z numerem 10 - Grzegorz Laskus; wynik do przerwy 1:1.

Pierwsze 20 minut drugiej połowy to walka w środku pola i próby długich podań do środkowych napastników. Piłka trafiła do bramki w 65. minucie meczu po silnym strzale z rzutu wolnego gracza miejscowych - Tomasza Rosłońca. Radość kibiców gospodarzy trwała bardzo krótko, ponieważ brak komunikacji obrońców CKS Celestynów stworzył świetną okazję dla Igora Retmaniuka, który technicznym strzałem z 13. metra umieścił piłkę w lewym górnym rogu bramki gospodarzy. Końcówka meczu była bardzo wyrównana, każda z drużyn miała szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W doliczonym czasie sędzia podyktował rzut wolny dla miejscowych, a wykonawca rzutu zdecydował się na podanie do wbiegającego w pole karne kolegi z zespołu, który po przyjęciu piłki i zwodzie w lewą stronę został faulowany. Sędzia pewnym gestem pokazał na jedenasty metr boiska. Po raz drugi do rzutu karnego podszedł zawodnik z numerem 10 i po raz drugi Grzegorz Laskus pewnym strzałem pokonał bramkarza gości - było 3:2 dla drużyny z Celestynowa. Chyba nikt nie spodziewał się tego, co stało się po wznowieniu gry przez graczy z Wólki Mlądzkiej. Po kilku szybkich podaniach zawodnik przyjezdnych znalazł się w polu karnym, gdzie został sfaulowany. Rzut karny, mimo gwizdów kibiców gospodarzy, pewnie na gola zamienił Łukasz Fedurek. Wynik końcowy meczu to 3:3.

Warto wspomnieć o wysokich wygranych w pozostałych meczach A klasy:
OKS Start Otwock - Advit Wiązowna 8:1 i RKS Bór Regut - PKS Radość (Warszawa) 6:0