PILNE
Komunikacja - drogi , Płatne parkingi centrum Otwocka - zdjęcie, fotografia

Strefa płatnego parkowania w Otwocku stała się faktem: 28 maja podczas sesji radni uchwalili jej wprowadzenie. Na razie w wersji pilotażowej, w czterech lokalizacjach w centrum miasta przy ulicach Andriollego, Powstańców Warszawy, Pod Zegarem i Staszica. 

Strefa płatnego parkowania ma rozładować problem ze znalezieniem wolnego miejsca postojowego, szczególnie w centrum Otwocka. Wymuszenie rotacji dla parkujących samochodami ma usprawnić ruch na tym obszarze i umożliwić większej liczbie mieszkańców znalezienie parkingu. 

Jeszcze w tym roku - najpewniej pod koniec lata - strefą płatnego parkowania zostaną objęte miejsca parkingowe wzdłuż lewej strony ul. Andriollego - od ul. Bazarowej do ul. Powstańców Warszawy i przy tej ulicy, nowy parking na Placu Niepodległości od strony ul. Staszica, miejsca parkingowe na ul. Pod Zegarem

W kolejnym etapie do płatnej strefy dodane będą parkingi na ulicach Kupieckiej i Karczewskiej.
Płatne parkowanie ma dotyczyć dni roboczych; od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00 (oprócz 2 maja, 24 i 31 grudnia). Parkingi będą niestrzeżone.

Ustalone stawki opłat to:
• za pierwsze 45 min (jednorazowo) - 0 zł
• za 1 godzinę - 2,5 zł
• za 2 godzinę - 3 zł
• za 3 godzinę - 3,5 zł
• za każdą kolejną godzinę - 2,5 zł.

Każdy użytkownik będzie musiał wziąć w parkomacie bilet z wpisanym przez siebie nr rejestracyjnym własnego pojazdu, uiścić opłatę z góry za deklarowany czas postoju i zostawić bilet za szybą w samochodzie. Opłacać będzie można bilonem lub przewiduje się opłaty za pomocą elektronicznych form płatności. Kara za brak opłaty wyniesie 50 zł.

Z obowiązku uiszczania opłaty będą zwolnione m.in. pojazdy służb (policja, służby drogowe, ratownicze, wojskowe, miejskie itd.), autobusy szkolne, pojazdy przewożące niepełnosprawnych. 

Ponieważ strefy płatnego parkowania muszą być zaopiniowane u powiatowego zarządcy dróg, potrzebny jest także przetarg na zakup  potrzebnego sprzętu - samych parkometrów na ulicach miasta należy się spodziewać nie wcześniej niż w połowie lata, a raczej w okolicach września.
Red.
 

Na zdj. Płatne parkowanie będzie m.in. na parkingu na Placu Niepodległości od strony ul. Staszica

Reklama

Płatne parkingi w centrum Otwocka komentarze opinie

 • Mario - niezalogowany 2019-06-07 17:29:51

  Gdzie w takim razie mają parkować dojezdzajacy do PKP Otwock? Polowa połowy parkingu zabrana z powodu budowy. Druga połowa zagrana na pętlę dla 2 autobusów. Rozwiązcie najpierw ten problem a nie stwarzacie kolejny.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-07 22:21:26

  Niech Pan Prezydent zrobi najpierw porządek przy Teatrze Jaracza już o 8.00 nie można się tam nigdzie zatrzymać bo urzędasy tam parkują i jest to jedynie parking dla urzędu!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-06-07 22:30:06

  Niech Prezydent Otwocka zrobi porządek z samochodami urzędników którzy kupują parking przy Teatrze i Każda uliczkę!!!!!!

 • Dfi - niezalogowany 2019-06-07 22:32:49

  Trzeba w tej dziuże mieć jeszcze gdzie stanąć . Bo tu nie ma gdzie stanąć . A to już jest absurd by stawiać parkametry i rwać z ludzi . To jest dopiero bandytyzm .

 • Orwocczanin - niezalogowany 2019-06-08 06:26:43

  Panie Margielski czas zrobić porządek pod Jataczem Pana urzędnicy od rana kupują parkingi a zwykły obywatel jeździ jak głupek żeby na 20 minut znaleźć miejsce!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-06-08 09:34:44

  Fatalnie, nie ma parkingu pod stacja pkp, zostawiam samochód w centrum na 10 h, jade do pracy do Warszawy, żeby później zostawić podatek w Otwocku. Miasto chce ode mnie kasę za parkowanie zamiast przygotować infrastrukturę dla mieszkańców. Tysiące ludzi jedzi do pracy i zostawia auta gdzie popadnie, panów radnych to nie dotyczy bo najwyraźniej pracują na miejscu i nie wiedzą jaki to problem znaleźć miejsce. Płatne parkowanie niczego nie rozwiąże drogi dziurawe, brak miejsca ale kasę trzeba brać. Otwock to nie metropolia

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-06-08 19:53:59

  Czy to są jakieś żarty!?!?
  Te miasto to najgorsza dziura w całej okolicy! Tu nie ma żadnych atrakcji, nie ma gdzie wyjść. W dodatku system kanalizacyjny pod drogami woła o pomstę do nieba.
  Chcecie jeszcze doić mieszkańców na miejscach parkingowych? A co z dziurą w centrum? Miał być tam poszerzony parking (choć lepszym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie obecnego, podziemnego, pod warunkiem że się jeszcze do czegokolwiek nadaje). Jedyne co widzę w tamtej okolicy to pełno chwastów przy starej fontannie i obskurna pogięta blacha. Chyba brakuje kasy na premie dla rządzących...
  To nawet w Warszawie poza centrum można parkować za darmo.
  Józefów jest o wiele ładniejszy od naszego miasta i nie spotkałem się tam z płatnymi parkingami, a jest bliżej Warszawy niż my.
  Zamiast tego moglibyście zwiększyć rozmiar parkingu przy stacji kolejowej, skoro tyle ludzi z okolicznych miejscowości przesiada się do pociągów. Poza tym przecież dzięki temu mieszkańcy Otwocka którzy jeżdżą do stolicy do pracy nie stoją w gargantuicznych korkach, trochę logiki,
  Panowie rządzący! Poczytajcie sobie zasady działania programu "Parkuj i Jedź", skoro sami nie potraficie użyć poprawnie dedukcji.
  Jeśli ta zmiana wejdzie w życie to będę żałował że oddałem głos na Pana Margielskiego i po prostu się stąd wyprowadzę i zachęcę do tego wszystkich znajomych, bo to przechodzi wszelkie pojęcie. Inteligentni ludzie nie dadzą się traktować jak bydło.
  Nie pozdrawiam, bo nie warto... Czas uciekać z tej jednej wielkiej DZIURY!
  R

 • Gość - niezalogowany 2019-06-08 19:55:17

  Żenada. Chyba czas na wyprowadzke...

 • Otwocczanin - niezalogowany 2019-06-09 00:04:15

  A czemu Andriollego tylko po lewej stronie? Jeśli tak będzie, to i tak wszystkie miejsca po prawej stronie, będą przez cały dzień zajęte przez handlujących na bazarku i tych zostawiających samochody i pracujących w Warszawie.
  Ale generalnie pomysł bardzo dobry. Trzeba wreszcie zrobić trochę porządku w centrum.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-09 09:46:15

  Krzysiek, to co robisz jest słabe. Wyprowadzam się stąd.

  Kaśka

 • gość 2019-06-10 09:15:08

  Dzięki wielkie! Dójcie jeszcze więcej kasy!
  Zamiast przemyśleć i wprowadzić rozwiązania ułatwiające życie mieszkańcom, to je tylko utrudniacie...
  Tak jak napisał poprzednik, czas stąd UCIEKAĆ! I również będę do tego zachęcał wszystkich znajomych. Ludzie to nie idioci, a tak nas obecnie rządzący traktują. Dorwali się do władzy jeden z drugim i tylko kombinują zamiast naprawiać... Udławcie się tymi pieniędzmi

 • gość 2019-06-10 09:17:50

  Patologia pełną gębą :/

 • Magdalena - niezalogowany 2019-06-10 13:41:23

  Ciekawe jak zostanie rozwiązany problem parkingu dla osób mieszkających bezpośrednio przy wyżej wymienionych strefach? Pewnie potrzebny będzie jakiś abonament, za który oczywiście trzeba będzie zapłacić. Mieszkam w Otwocku blisko 20 lat i z przykrością stwierdzam, że to miasto jest moim największym rozczarowaniem. Komunikacyjna udręka !!! Już od jakiegoś czasu wracając do domu nie mam gdzie zaparkować. Prawie codziennie stoję na środku parkingu czekając aż się coś zwolni. Warto jeszcze wspomnieć o kulturze parkowania, która pozostawia wiele do życzenia. Wielu kierowcom wydaje się, że jeżdżą cadillacami i są jedynymi użytkownikami parkingu. Tak jak ktoś już napisał, wyciąganie od ludzi pieniędzy nie poprawi rotacji z miejscami. Myślę, że będzie jeszcze gorzej

 • gość 2019-06-10 23:37:31

  50 zł mandatu za brak opłaty parkingowej to stanowczo za mało!

 • Mieszkaniec powiatu otwockiego - niezalogowany 2019-08-17 15:47:45

  Przez wiele lat związany byłem z Otwockiem, mieszkam niedaleko. Jeździłem tam na zakupy, na rozrywki. Teraz jednak preferuję Mińsk Mazowiecki (choć mam trochę dalej) - miasto o wiele ładniejsze od Otwocka, tańsze sklepy, piękny park, dużo większy plac zabaw dla dzieci, większe możliwości rozrywki, łatwiej zaparkować. Dziś Otwock przy Mińsku, to zapadła, zabita dechami dziura. Droga, źle zarządzana, zapchana i nieprzyjazna dla przyjezdnych. Do zaorania.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-20 05:49:13

  Pan prezydent i rada miasta, niech na pierwszym miejscu zajmie się poprawą kanalizacji deszczowej, chodnika na Wawerskiej, zrobienie wiele ulic z kostki a nie ludzie mają pod oknami kurz albo błoto i wyboje, przez cudowne parkometry miejsc parkingowych nie przybędzie, a ludzie przy następnych wyborach będą pamiętać o błędnych decyzjach ratusza, życzliwy mieszkaniec Otwocka.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-18 10:34:15

  Jestem za tym żeby w całym Otwocku a na pewno w centrum były parkingi płatne. Jeśli ktoś jeździ do pracy pociągiem niech jeździ od początku do końca a nie jedzie do Otwocka bo to inna strefa i 50zl na miesięcznym oszczędzi a przez to inni ludzi muszą 30 minut szukać w Otwocku miejsc parkingowych. I nikt mi nie powie że tak nie jest. Jest remont trasy kolejowej ale są autobusy zastępcze więc problemu nie ma minibusy też są. Mąż, syn, Tata, Mama mogą powieść na pociąg jak już się iść nie chce albo autobusem jeździć ja tak wyjezdzam po swoją Mamę. Ja wolę zapłacić niż się denerwować bo każdy wygodny jest i ma gdzieś innych.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-18 11:52:29

  Jestem za tym żeby w całym Otwocku a na pewno w centrum były parkingi płatne. Jeśli ktoś jeździ do pracy pociągiem niech jeździ od początku do końca a nie jedzie do Otwocka bo to inna strefa i 50zl na miesięcznym oszczędzi a przez to inni ludzi muszą 30 minut szukać w Otwocku miejsc parkingowych. I nikt mi nie powie że tak nie jest. Jest remont trasy kolejowej ale są autobusy zastępcze więc problemu nie ma minibusy też są. Mąż, syn, Tata, Mama mogą powieść na pociąg jak już się iść nie chce albo autobusem jeździć ja tak wyjezdzam po swoją Mamę. Ja wolę zapłacić niż się denerwować bo każdy wygodny jest i ma gdzieś innych.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Czyszczenie rynien i odpływów

Oferuję promocję do 20 października na czyszczenie rynien i odpływów. Ponadto oferujemy czyszczenie elewacji i dachów, usługi certyfikowanwgo drwala..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez iotwock.info, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

"WBB" PAŚNICZEK IRENEUSZ JÓZEF z siedzibą w Otwock 05-400, WSPANIAŁA 35 B.,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"