14°C bezchmurnie

Płonące auto na stacji benzynowej w Radwankowie

Interwencje Straży Pożarnej , Płonące stacji benzynowej Radwankowie - zdjęcie, fotografia

W sobotni wieczór strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieniach Jeziorach oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Otwocku otrzymali wezwanie do palącego się samochodu na terenie stacji paliw Artus w miejscowości Radwanków Szlachecki.

Zdarzenie miało miejsce 17 lutego ok. godziny 18:30, gdy klienci korzystający z myjni należącej do stacji zauważyli palący się samochód osobowy marki Honda, który stał przy zbiornikach z gazem. Zawiadomili pracownika punktu sprzedaży będącego, jak się okazało, właścicielem auta. Mężczyzna natychmiast wezwał odpowiednie służby, po czym na miejsce zdarzenia przyjechały jednostki OSP Sobienie Jeziory oraz JRG Otwock, a także policja. Do tego czasu ogień udało się ugasić pracownikom stacji.

Przybyli funkcjonariusze uznali, że przyczyną ognia było celowe podpalenie auta. Została w nim wybita prawa przednia szyba oraz uszkodzona szyba czołowa. Sprawca wykorzystał sytuację, że samochód znajdował się poza zasięgiem wzroku właściciela i korzystając z późnej pory i ograniczonej widoczności, zbiegł z miejsca zdarzenia.

Policja, która przyjechała na teren stacji benzynowej, wezwała odpowiednich techników, którzy rozpoczęli badania samochodu i okoliczności wypadku, aby jak najszybciej ustalić tożsamość osoby odpowiedzialnej za to podpalenie.

Weronika Świńczak

 

Płonące auto na stacji benzynowej w Radwankowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się