11°C lekkie zachmurzenie

Polowanie na torze

Za nami inauguracja rywalizacji w jeździe szybkiej na rolkach – na warszawskim torze Stegny odbyły się zawody wrotkarskie. Impreza skierowana była głównie do dzieci, a wzięło w niej udział blisko 150 zawodników. Wśród nich nie zabrakło Otwockich Wilków, które urządziły sobie skuteczne polowanie na medale.

Do Otwocka przyjechało 15 medali, wywalczonych zarówno w jeździe na rolkach tradycyjnych (krótkich)  jak i profesjonalnych, czyli długich. O miano najlepszych rywalizowano na kilku dystansach, w zależności od kategorii wiekowej: 100 m i 300 m dla najmłodszych, 100 m i 500 m dla starszych oraz 100 m i 2000 m dla mastersów. Wilki kolejny raz udowodniły, że połączenie pasji, talentu oraz ciężkiej pracy na treningach owocuje. Serce rośnie, patrząc jak szybko robią postępy. Ola Niemczyk wygrała  dystanse (100 i 300 m), bardzo dobrze spisały się też Olga Mazur i Pola Zych, które w swoich kategoriach dwukrotnie zajęły 2 miejsce, a Julia Blinow, Anna Michajłów i Maria Blinow zdobyły po 2 medale. UKS Wilki Otwock reprezentowali jeszcze:  Karol Bąk, Ksawery Słabęcki, Jakub Kostrzewa, Wiktoria Kostrzewa, Ida Pożoga, Amelia Latuszek, Maja Grabowska i Katarzyna Gzyl.

Akademia plusuje
Na początku marca pisaliśmy o nowym projekcie Wilków, czyli Wilczej Akademii. Działa ona niezwykle prężnie, co potwierdza udział w zawodach…2 uczniów tejże akademii! Jakub Blauth zajął 2 miejsce w wyścigu na 100 m, a jego siostra  Zosia w wyścigu na 300 m uplasowała się tuż za podium (4 miejsce), ulegając m.in. dwóm zawodniczkom Wilków. Gratulujemy wszystkim.

Wyniki
rocznik 2012 i młodsi: Maria Blinow -2 miejsce na 100 m i 3 miejsce na 300 m
rocznik 2011: Lena Kociszewska -3 miejsce na 300 m
rocznik 2010: 100 i 300 m - 1 miejsce Aleksandra Niemczyk, 2 miejsce Pola Zych
rocznik 2009 rolki krótkie: 100 m - 2 miejsce Anna Michajłów, 3 miejsce Julia Blinow,
rocznik 2009 rolki krótkie: 300 m -2 miejsce Julia Blinow, 3 miejsce Anna Michajłów
rocznik 2009 rolki profesjonalne: 100 i 300 m - 2 miejsce Olga Mazur
rocznik 2008 rolki profesjonalne: 100 m - Małgorzata Piszczadowska 3 miejsce
kategoria open: Rafał Tokarzewski - 3 miejsce na 100 m