21°C słabe, przelotne opady deszczu

Pomysły na budżet obywatelski można zgłaszać tylko do końca sierpnia!

Finanse, Pomysły budżet obywatelski można zgłaszać tylko końca sierpnia! - zdjęcie, fotografia

Tylko do końca sierpnia możliwe jest składanie propozycji do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Podobnie jak w zeszłym roku łączna kwota środków przeznaczonych na ten cel to ponad 1,5 mln złotych. Projekty można zgłaszać w ramach pięciu progów kwotowych:  do 500 000 zł, 250 000 zł, 150 000 zł, 50 000 zł i 10 000 zł.

Głosować może każdy mieszkaniec Otwocka, który ukończył 16 rok życia. Podobnie jak w zeszłym roku możemy zagłosować za pomocą tradycyjnie wypełnianej karty wrzucanej do urny lub oddać elektroniczny głos.
Konsultacje w ramach budżetu obywatelskiego są przeprowadzane w Otwocku  już po raz trzeci.

Niekwestionowanym beneficjentem pierwszej edycji były placówki oświatowe. Regulamin kolejnej edycji ograniczył środki, jakie mogą być wydawane w ramach budżetu obywatelskiego na placówki miejskie, do 50 tys. zł. Tegoroczny regulamin zniósł te limity i wprowadził zastrzeżenie, że każda inwestycja realizowana w ramach budżetu obywatelskiego powinna być ogólnodostępna.

Kolejne pozytywne zmiany w stosunku do zeszłorocznej edycji to możliwość konsultowania poprawności swojego projektu przed jego ostatecznym złożeniem. Więcej informacji można znaleźć na stronie: budzetobywatelski.otwock.pl.
 

Pomysły na budżet obywatelski można zgłaszać tylko do końca sierpnia! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się