20°C bezchmurnie

Pożar przy ul. Orzeszkowej

Interwencje Straży Pożarnej , Pożar Orzeszkowej - zdjęcie, fotografia

W nocy z 17 na 18 marca doszło do groźnego pożaru domu przy ul. Orzeszkowej w Otwocku. Przyczyny pożaru nie są znane.


Jak mówią przedstawiciele Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Otwocku wszystko zaczęło się dzisiejszej nocy, dokładnie ok. 0.30, a ostatni wóz strażacki wrócił z miejsca zdarzenia ok. 4.00. Na miejscu pojawiły się również zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Otwock oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Budynek, który uległ pożarowi, to dom jednorodzinny typu świdermajer. W trakcie pożaru ewakuowano z niego dwie osoby. Nikt nie został ranny ani nie uległ poważniejszym obrażeniom. Pożar nie rozprzestrzenił się i nie stanowił zagrożenia dla innych domów. W trakcie akcji zostało wezwane także pogotowie energetyczne, które zabezpieczyło linie wysokiego napięcia.  

Policja czeka na opinie biegłego w tej sprawie – to on ma ustalić, co było bezpośrednią przyczyną pożaru. Na takową trzeba będzie poczekać nawet do 3 tygodni. Jak informuje asp.szt. Sylwia Durlik na chwilę obecną jest za wcześnie na stawianie jakichkolwiek hipotez – wszystko wyjaśni ekspertyza biegłego oraz prowadzone czynności przez otwockich policjantów.


Jan Szczyrek

Pożar przy ul. Orzeszkowej komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-03-19 09:15:42

  KPP komenda powiatowa policji ? W artykule KPP straży pożarnej ? Kp PSP jeśli już

 • Waldemar Prusiński - niezalogowany 2017-03-19 12:36:09

  Moja mama tam mieszkała. W nocy obudził Ją hałas , zobaczyła pożar , wszczęła alarm budząc sąsiada i zadzwoniła po strażaków. Kilka minut później i mogło dojść do tragedii. Gratuluję takiej postawy w wieku 77 lat. A czy teraz pan Prezydent miasta Otwocka stanie na wysokości swojego zadania i pomoże po stracie dachu nad głową.

 • Gość#zbulwersowany - niezalogowany 2017-03-19 16:17:14

  A może Pan Waldemar Prusiński stanie na wysokości zadania i jako syn zapewni matce dach nad głową a nie tylko Pan Prezydent niech wszystko da? Trzeba nie mieć wstydu żeby takie rzeczy pisać!

 • Waldemar Prusiński - niezalogowany 2017-03-19 17:56:00

  Proszę mieć odwagę i najpierw się przestawić , to oznaka dobrego wychowania. Takie mamy przepisy ,że po spaleniu lokalu socjalnego , lokal zastępczy lokatorom zapewnia gmina . I trzeba najpierw mieć wiedzę czy ja mam odpowiednie warunki ku temu a potem być tak bezczelnym .Żegnam p. Ignoranta

 • Gość - niezalogowany 2017-03-19 22:53:47

  Tam się stała tragedia dla rodziny a oczywiście o nich nikt nie pomyśli tylkp swoje słowne przepychanki. Nie piszcie Państwo kto ma pomoc tylko jeśli możecie to sami też pomóżcie. W ten sposób napewno będzie raźniej . Nie jestem za system jaki mają nasze władze miasta bo uważam że nie robią nic oprócz przelewów na swoje Kanta wynagrodzeń za pracę której efektów brak. Ale też uważam że teraz nie jest na wypominanie czas i pora trzeba działać

 • Hania - niezalogowany 2017-03-20 20:47:56

  Trzeba pomóc ludziom którzy nie mają dachu nad głową, nic nie mają tak naprawdę, a prezenty powinien teraz im pomóc bo do niego to należy, Otwocku nic nie robią jedna wielka dziura się zrobiła nie tylko na drogach, taki Prezydent nawet na chodnikach człowiek się przewraca bo dziury, Jestem ciekawa kiedy rodziny dostaną jakieś mieszkania bo to wielka tragedia naprawdę Panie Prezydencie to wszystko od ciebie zależy

 • gość 2017-03-24 21:10:35

  Panie Waldemarze! Wstyd! Dzisiaj poznałam Pana Mamę. To bardzo ciepła kobieta. Czy nie wstyd Wam, ze matka mieszka w takich warunkach w hotelu na OKSie? Oddaję trochę rzeczy dla Pana matki- nie ważne, czy Wam się to podoba, czy nie, ale to Wasza matka. Ile dzisiaj było smutku w jej oczach....

 • Gość - niezalogowany 2017-03-25 13:15:06

  Tak , bezmyślnych ludzi nie brakuje . Z komentarzy zrozumiałam , że p. Waldemar nie ma odpowiednich warunków więc czemu mają służyć te bezsensowne komentarze. Zamiast słów otuchy dla tej pani , to tu jakiś ,,Czarnogród" i polowanie na czarownice. Miłego dnia życzę i uśmiechu dla tej pani , oby wszystko dobrze się skończyło .

 • gość 2017-03-29 12:36:23

  Pan Waldemar ma duży dom w Karczewie, więc niech nie udaje, ze nie może pomóc matce. Skoro można wyciągnąć coś od miasta, to czemu ma przepuścic okazję...?

 • Gość - niezalogowany 2018-05-31 19:26:16

  od karczewiaka spodziewasz się pomocy ?? innym

Dodajesz jako: Zaloguj się