27°C bezchmurnie

Pożar starego magazynu przy Kochanowskiego

Interwencje Straży Pożarnej , Pożar starego magazynu Kochanowskiego - zdjęcie, fotografia

W lipcu pisaliśmy na łamach iOtwock.info o pożarze starego magazynu na ul. Kochanowskiego w Otwocku. Zdarzenie miało miejsce nieopodal przedszkola nr 10. Kilka dni temu (29.08) doszło tam do kolejnego pożaru. 

Tym razem w płomieniach stanął budynek sąsiedni, również stary, nieużywany magazyn usytuowany na posesji nr 6. To murowany budynek na planie litery „L” o powierzchni ponad 230 m2. Jak podaje st. kpt. Maciej Aptacy z otwockiej KP PSP, w gaszeniu brało udział 9 zastępów straży (30 ratowników), zaś akcją -  trwającą 4,5 godz. - dowodził st. bryg. Tomasz Dąbrowski. Spłonęła znaczna część dachu i drewnianego stropu. 

Pisaliśmy już o tym w lipcu i pragniemy przypomnieć, że w bezpośrednim sąsiedztwie starych magazynów mieszkają ludzie w drewnianym budynku, zaś następną posesję zajmuje przedszkole. Wokół znajdują się wysokie drzewa. Apelujemy do właściciela/zarządcy budynków o rozwiązanie problemu, zanim dojdzie tam do tragedii. Informujemy zarazem, że w Otwocku nie jest planowany w najbliższym czasie plebiscyt na największą ruderę miasta.
SW


 

Pożar starego magazynu przy Kochanowskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się