5°C bezchmurnie

Pozytywnie na linii KM R7

Komunikacja - drogi , Pozytywnie linii - zdjęcie, fotografia

Dobre wiadomości dla pasażerów Kolei Mazowieckich linii R7:  darmowy parking w Celestynowie, mniejsze opóźnienia w kursowaniu pociągów.

Pierwsze udogodnienie to wynik decyzji Kolei Mazowieckich, które na prośby pasażerów oraz po konsultacjach z samorządami postanowiły udostępniać przystacyjne parkingi „Parkuj i Jedź” bezpłatnie. Dotyczy to parkingu w Celestynowie oraz w ośmiu innych miejscowościach (w tym np. w Mińsku Mazowieckim - pełna lista tutaj). Chodzi o pełniejsze wykorzystanie tych miejsc postojowych, które do tej pory były zarezerowane jedynie dla posiadaczy specjalnych, płatnych biletów parkingowych. Teraz - od 1 kwietnia 2018 r. - parkingi te są ogólnodostępne, jednakże są od tej pory niestrzeżone.

Wszystkich pasażerów KM-ek od Dęblina do Warszawy zapewne ucieszy też wiadomość, że przygotowywanie i realizacja zapasowych torów w okolicy Miedzeszyna idzie bardzo sprawnie. Przygotowanie zapasowego toru, który będzie służył min. do 2020 r., jest właśnie m.in. powodem jednotorowego kursowania pociągów od 26 marca br. Największe problemy z powodu zamknięcia toru między Otwockiem a Falenicą były na początku wprowadzenia zmiany - 27 marca aż 77 proc. pociągów na tej linii było opóźnionych! Sytuacja na szczęście się pod tym względem poprawiła: od 30.03 - 02.04 tylko ok. 6% pociągów miała opóźnienia.

Jak informują wnikliwi obserwatorzy ruchu kolejowego na tej linii (lk7siodemka) - w okresie świąt trwały intensywne prace przy układaniu toru, przepinaniu sieci trakcyjnej.  Dzisiaj (4.04.2018) "teoretycznie jest już możliwy wjazd na zastępcze tory od strony stacji W-wa Falenica- jest wstawiony rozjazd, jest także sieć trakcyjna" - relacjonuje Kamil Oroń postępy prac.  Według planu ruch jednotorowy ma potrwać do 14 kwietnia 2018.

ZK

Pozytywnie na linii KM R7 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się