:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  1°C słabe opady śniegu

Prapremiera filmu „Żeńcy” w PMDK

Kiedy: 2017-11-29 , godzina: 18:00 | Gdzie: PMDK, Otwock

Film - fotografia, Prapremiera filmu „Żeńcy” - zdjęcie, fotografia

W ostatnią środę listopada Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury wypełni się obrazami i odgłosami gorącego lata -wspomnieniami żniw, jakie odbywały się tradycyjnie na Kołbielszczyźnie. Tego dnia odbędzie się światowa prapremiera filmu „Żeńcy” w reżyserii Wojciecha Klimali, według scenariusza Andrzeja Kamińskiego.

Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Kultury Mazowsza i Kosmos Production. 

Wojciech Klimala to reżyser młodego pokolenia (ur. 1984 r.), który choć niedawno ukończył szkoły filmowe (czeską i polską Szkołę Wajdy w Warszawie), to ma już w dorobku 6 filmów dokumentalnych i fabularnych („Żeńcy” to jego siódma reżyseria filmowa) oraz 4 sztuki teatralne. 

Andrzej Kamiński to znany wielu mieszkańcom powiatu otwockiego dziennikarz (obecnie współpracujący z iOtwock.info) oraz pisarz-reportażysta (autor m.in. książek: "Niepokonani", "Wyrzut sumienia"). W 2012 r. był on współautorem filmu „Wesele Kołbielskie”. 

Film sfinansowany przez Powiat Otwocki i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wstęp wolny. 

29 listopada (środa), godz. 18.00
PMDK, Otwock, ul. Poniatowskiego 10

Czytaj także relację o pracy nad filmem „Żeńcy” 


 

Prapremiera filmu „Żeńcy” w PMDK komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOtwock.info