20°C bezchmurnie

Prezydent jest chory, ale nie poddaje się

Prezydent Otwocka, Prezydent chory poddaje - zdjęcie, fotografia

Po 30 dniach zwolnienia lekarskiego Zbigniewa Szczepaniaka obowiązki Prezydenta Miasta Otwocka przejął wiceprezydent Piotr Stefański.

Od przeszło półtora miesiąca prezydent  Zbigniew Szczepaniak przebywa na zwolnieniu lekarskim. Obecnie jest w szpitalu. Miastem kierują jego zastępcy. Czy Otwock jest właściwie zarządzany przez ludzi, którzy zostali powołani zarządzeniem, a nie wybrani przez mieszkańców?

Kłopoty zdrowotne prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka zaczęły się pod koniec ubiegłego roku. Później głowa miasta na jakiś czas wróciła do pracy w urzędzie, ale nie trwało to długo. Od przeszło półtora miesiąca Szczepaniak przebywa na zwolnieniu. Choć nikt nie chce mówić o zdrowiu prezydenta wiadomo, że jest on poważnie chory. Radni - dotychczas raczej mu nieprzychylni zamówili nawet mszę w intencji zdrowia prezydenta.

Tymczasem pod nieobecność Zbigniewa Szczepaniaka w otwockim magistracie funkcję organu wykonawczego sprawuje pierwszy zastępca, czyli Piotr Stefański. Wiceprezydent kierował będzie miastem do czasu powrotu prezydenta. 

Z naszych informacji wynika, że pan Szczepaniak, choć przebywa w szpitalu, to jednak żywo interesuje się sprawami miasta. Podobno, jeśli stan zdrowia mu pozwoli, nie wyklucza także startu w jesiennych wyborach samorządowych.

Prezydent jest chory, ale nie poddaje się komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się