9°C bezchmurnie

Promocja książki zasłużonego pedagoga, Jana St. Paulusa

Kiedy: 2018-01-20 , godzina: 16:00 | Gdzie: PMDK, Otwock, Poniatowskiego 10

Publikacje, Promocja książki zasłużonego pedagoga Paulusa - zdjęcie, fotografia

Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków 3 LO w Celestynowie zaprasza na wydarzenie poświęcone poezji prof. Jana St. Paulusa, pedagoga zasłużonego  dla dla otwockiej oświaty - dyrektora przedwojennego gimnazjum oraz nauczyciela Tajnych Kompletów. Po II wojnie światowej nauczyciela w 3 LO w Celestynowie. Okazją do spotkania jest wydanie tomiku wierszy profesora Paulusa pt. "Gdy zakwitną bzy".

Publikacja powstała dzięki wsparciu Gminy Celestynów oraz SAiS - Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków 3 LO w Celestynowie.

" My, absolwenci 3 LO w Celestynowie z całego okresu istnienia szkoły /1945-1969/,  mieliśmy wiele szczęścia do wspaniałych Pedagogów. Wśród nich był Profesor Jan Stanisław Paulus, który uczył nas astronomii, filozofii czy też niektórych z nas języka łacińskiego.
Ku naszemu ogromnemu zdziwieniu okazało się również, że Profesor Paulus był…poetą!
Mimo, że w tym roku upłynie już 130 lat od urodzin Profesora, jego wiersze wydają się nam wciąż piękne, bo przedstawiają wrażliwość człowieka z pokolenia, które już odeszło, ale przecież pozostawiło swój ślad w nas. Tym tomikiem chcemy uczcić pamięć Profesora   i ocalić, choć w drobnym stopniu, pamięć i historię miejsca, w którym żyjemy."

Promocja książki "Gdy zakwitną bzy" odbędzie się w sobotę 20 stycznia 2018 roku o godzinie 16.00 w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury  przy ul. Poniatowskiego 12 w Otwocku. 
 
W programie uroczystości:
- zaprezentowanie wybranych wierszy przez aktorów teatru im. St. Jaracza w Otwocku  Dagmarę Foniok i  Piotra Trąbińskiego, z oprawą muzyczną w wykonaniu  sióstr Agaty i Asi Jaworskich z Celestynowa
-wprowadzenie, omówienie zrealizowanego projektu
-uhonorowanie autorów wspomnień i instytucji które pomogły w realizacji zadania
-pierwsza publiczna prezentacja książki, będącej czymś więcej niż tylko tomikiem poezji
-pokaz niepublikowanych zdjęć z osobistego albumu zasłużonego dla otwockiego powiatu nauczyciela
-koleżeńskie rozmowy przy kawie

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, zapewniając, że każdy uczestnik spotkania otrzyma na pamiątkę książkę.

Członkowie SAiS


 

Promocja książki zasłużonego pedagoga, Jana St. Paulusa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się