8°C bezchmurnie

Przedsiębiorcy są dla mieszkańców

Otwock, Przedsiębiorcy mieszkańców - zdjęcie, fotografia

Do 19 października br. trwa akcja, dzięki której otwocczanie będą mogli poddać się popularnemu badaniu serca, czyli EKG, do którego wskazaniem są objawy sygnalizujące na zaburzenia pracy serca. Wizyta będzie całkowicie bezpłatna…

z Ireneuszem Paśniczkiem, - prezesem Izby Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego, rozmawia Andrzej Idziak

- Jakiś czas temu w wielu miejscach Otwocka pojawiły się billboardy, na których  zachęca Pan do wstępowania w szeregi Izby Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego…
- Tak. To element kampanii promocyjnej naszej Izby zrzeszającej przedsiębiorców powiatu otwockiego. Od momentu jej powstania minęło już ponad dwa i pół roku, Izba działa, rozwija się i ma coraz więcej do zaproponowania, nie tylko lokalnym przedsiębiorcom, ale przede wszystkim mieszkańcom Otwocka. A ponieważ zależy nam na tym, aby grono firm reprezentujących powiat otwocki poszerzało się systematycznie o nowych członków, postanowiliśmy  w ten sposób zwrócić na siebie uwagę i zaprosić do wspólnego działania. 

- O to ciekawe, porozmawiajmy trochę szerzej o ofercie skierowanej do mieszkańców Otwocka… Co Izba miała do zaproponowania przez te pierwsze dwa lata swojego istnienia?
- To zależy od charakteru działalności przedsiębiorstwa, bowiem to warunkuje rodzaj oferty. Właśnie na dniach wspólnie z Gabinetami Lekarskimi Centrum np. przygotowaliśmy ciekawą, ale przede wszystkim pożyteczną akcję badań profilaktycznych, dedykowanych mieszkańcom Otwocka, którzy ukończyli 50 rok życia i są zameldowani w Otwocku. Akcja rusza 14 września i potrwa do 19 października br. Otwocczanie będą mogli poddać się popularnemu badaniu serca czyli EKG, do którego wskazaniem są objawy sygnalizujące na zaburzenia pracy serca. Elektrokardiografia potrafi wykryć wiele chorób tego organu, w tym zaburzenia rytmu serca, niedokrwienie mięśnia sercowego lub zawał, dlatego akcja będzie miała wymiar społeczny i profilaktyczny. Wizyta będzie całkowicie bezpłatna, oczywiście po uprzednim zapisaniu się na listę i uzgodnieniu terminu badania w przychodni. Mamy nadzieję, że dzięki temu pomożemy zdiagnozować się mieszkańcom naszego miasta znajdującym się w grupie ryzyka, których ze względów finansowych nie stać na przeprowadzenie takich badań. Wystarczy wykonać telefon i zapisać się na bezpłatne badanie tel. 799  119  955. W recepcji uzyskają Państwo szczegóły akcji. Liczba badań ograniczona. 

To jeden konkretny przykład, ale jest wiele innych działań Izby adresowanych do mieszkańców. To głównie działania realizowane w ramach  społecznej odpowiedzialności biznesu. Dwa lata z rzędu np. organizowaliśmy w Otwocku festyny świąteczne tzw. Jarmarki Wielkanocne, podczas których rozmaite wielkanocne specjały, ozdoby świąteczne, ręcznie wykonane palmy i wyroby rękodzielnicze - prezentowali przedsiębiorcy zrzeszeni w Izbie. Wiemy, że cieszyły się one dużym zainteresowaniem otwocczan. Warto nadmienić, że członkowie naszej Izby aktywnie wspierają również inne wydarzenia kulturalne i społeczne, które mają miejsce na terenie miasta i powiatu. Aktualnie trwają przygotowania do biegu charytatywnego im. rotmistrza Pileckiego, który ma być wznowieniem otwockiej tradycji półmaratonów. 23 września, dorośli, młodzież i dzieci będą  mogli się ścigać na 7,5-kilometrowej trasie, i w ten sposób zebrane zostaną środki finansowe na pomoc rodzeństwu, którego rodzice zginęli na początku lipca w wypadku na przejeździe kolejowym w Zabieżkach.

- To oferta dla mieszkańców, a czy może Pan przypomnieć czym zajmuje się IPPO i na jakie korzyści mogą liczyć przedsiębiorcy, którzy zdecydują się zostać jej członkami?
- Głównym celem Izby jest oczywiście rozwój Otwocka oraz powiatu otwockiego poprzez wspieranie lokalnej przedsiębiorczości. 

W ramach „sekcji usług wspólnych” stworzyliśmy specjalną grupę handlowo-zakupową, która zajmuje się analizą ofert i która negocjuje podpisanie umów umożliwiających członkom Izby obniżenie kosztów ich podstawowej działalności, w takich obszarach jak transport (karty paliwowe), energia (ogrzewanie), usługi telekomunikacyjne i bankowe, opieka medyczna czy zagospodarowanie czasu wolnego pracowników (pakiety sportowe). „Sekcja promocji i IT” odpowiada za promocję Izby i jej członków, aktualizację informacji na naszej stronie internetowej, przekaz w mediach społecznościowych, promocję Izby w Internecie oraz zapewnienie komunikacji elektronicznej. „Sekcja szkoleń” - jak sama nazwa wskazuje - prowadzi szkolenia dla członków Izby. Podpowiada, jakie są możliwości pozyskania wsparcia finansowego ze środków pozostających w dyspozycji Lokalnej Grupy Działania „Natura i kultura” na otwarcie własnej działalności gospodarczej, czy rozwój przedsiębiorczości na terenie powiatu otwockiego. Organizuje szkolenia z praktycznej wiedzy - jak zachowywać się podczas kontroli skarbowej lub też jak wypełniać jednolity plik kontrolny.

Ciekawym pomysłem na wzmocnienie lokalnego rynku sprzedaży i usług oraz wsparcie przedsiębiorców zrzeszonych w IPPO jest wprowadzenie otwockich bonów towarowych. To forma takiej lokalnej „waluty”, która w założeniu ma pomagać drobnym przedsiębiorcom w walce z dużymi firmami. 

- Czy wspominana kampania promocyjna Izby przynosi oczekiwane skutki?
- Jak najbardziej! Do naszego grona dołączyć mogą kolejni przedsiębiorcy. Ostatnio - z czego się bardzo cieszymy – właśnie o nich wspominałem skład Izy poszerzyły Gabinety Lekarskie Centrum, które oferują pacjentom usługi medyczne najwyższej jakości.  Co ważne - dostępne wtedy, kiedy są najbardziej potrzebne i świadczone w warunkach komfortowych dla pacjenta. Oferta tej placówki medycznej odpowiada potrzebom mieszkańców Otwocka i rosnącemu zapotrzebowaniu na specjalistyczne konsultacje lekarskie oraz nowoczesną diagnostykę medyczną. Skierowana jest zarówno do pacjentów indywidualnych, jak i instytucji, które chcą zagwarantować swoim pracownikom i klientom opiekę medyczną w ramach stałego abonamentu. W gabinetach Centrum, mieszkańcy Otwocka mają możliwość konsultacji u lekarzy specjalistów oraz wykonania badań diagnostyki obrazowej USG, echa serca, Dopplera, EKG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz wielu, wielu innych. 

- Dziękuję za rozmowę!


 

Przedsiębiorcy są dla mieszkańców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się