18°C bezchmurnie

Roztańczony Otwock

W tym roku otwocka Akademia Tańca Reliese (znana wcześniej jako Uczniowski Klub Sportowy DUET) obchodzi 25 lecie istnienia. Ta dobrze znana na kulturalnej mapie Otwocka szkoła zdobyła w tym czasie wiele tytułów Mistrza Polski, Europy i Świata, a jej tancerze regularnie reprezentują Polskę. Kto stoi za sukcesami tancerzy? Przede wszystkim oni sami, z pomocą 16-osobowej kadry instruktorów. Dzisiaj przedstawiamy dwójkę z nich, prowadzących w Reliese m.in. zajęcia dla dorosłych – Ewę Wasilka oraz Ivo Bruno Pomorskiego.

Co takiego szczególnego jest właśnie w tańcu?

- Taniec uwrażliwia na piękno muzyki, choreografii, gestów, poruszania się z gracją i wielu innych elementów codziennego życia – mówi Ivo Bruno Pomorski, trzykrotny mistrz Wielkiej Brytanii, posiadacz tytułu zawodowego Choreografa Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca, Polak będący reprezentantem Wielkiej Brytanii. – Działa też pozytywnie na rozwój inteligencji emocjonalnej, a sama nauka choreografii i pojęć tanecznych – na pamięć i koncentrację. Taniec wpływa też na prawidłową postawę, poczucie rytmu, przygotowanie mięśniowe i koordynację ruchową – podsumowuje.

 

Dlaczego Akademia Tańca RELIESE?

- Przede wszystkim dlatego, że kochamy taniec i tą miłością staramy się zarażać innych - ocenia Ewa Wasilka, wychowanka Akademii i mistrzyni Polski w formacjach disco dance oraz wicemistrzyni Polski formacji hip hop, która od ponad 12 lat prowadzi zajęcia jako instruktor. – W Reliese nie tylko uczymy jak tańczyć, ale także jak stać się lepszą wersją samego siebie i odkryć talenty, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Trenujemy ciało, duszę i umysł. Po zakończeniu przygody z tańcem te umiejętności można z powodzeniem wykorzystać nie tylko na parkiecie, ale też w codziennym życiu – na płaszczyźnie zawodowej i rodzinnej.

 

Proponujecie coraz więcej zajęć dla osób dorosłych? Skąd taki pomysł?

- Co roku zgłasza się do nas coraz więc osób, które niezależnie od wieku, chcą pracować nad swoim ciałem, poprawić sprawność fizyczną czy też doskonalić umiejętności taneczne nabyte w młodości - mówi Ivo. – Dlatego rozszerzyliśmy ofertę zajęć o grupy wiekowe 18+ na dwóch poziomach: podstawowym i średniozaawansowanym. Innymi słowy zapraszamy tych, którzy zupełnie nie potrafią tańczyć i chcieliby to zmienić, ale także tych, którzy już tańczyli.

 

Na Waszej stronie www znalazłam zajęcia o nazwie Fuzja Stylów – na czym to polega?

– Odpowiedź jest bardzo prosta – uśmiecha się Ewa – to połączenie emocji, ekspresji, świadomości własnego ciała, namiętności oraz przede wszystkim dobrej zabawy dla wszystkich, niezależnie od wieku. To propozycja dla osób, które nie chcą ograniczać się do jednego stylu, dlatego też uczymy się w rytmach Hip hopu, R'n'B, Popu, muzyki filmowej oraz Latino. Zajęcia tego typu pomagają odkryć w każdej z nas siłę kobiecości – podkreśla Ewa. – Siła ruchu i pewność siebie to potężna i tajna broń także każdego mężczyzny – uzupełnia Ivo. – Podczas zajęć fuzji każdy tańczy indywidualnie – podkreśla.

 

A jeśli ktoś nie lubi tańczyć sam?

- Takim osobom proponujemy kurs tańca towarzyskiego. Magia współpracy dwóch ciał i bliskość partnerów potrafią wydobyć różne skrajne emocje. Od tanga argentyńskiego, gdzie swoimi emocjami pokazujemy zawód miłosny aż po Rumbę Cubanę, gdzie partnerzy zakochani są w sobie niczym Romeo & Julia – zachęca Ivo.


Czyli każdy znajdzie coś dla siebie?

- Zawsze jest wybór – odpowiada Ivo. - Albo ktoś preferuje taniec solowy oparty na wolności ciała, albo ścisłą współprace w parze. W obydwu przypadkach gwarantujemy wspaniałą zabawę oraz przeżycia, których nie sposób zapomnieć. To zdrowy styl życia oraz wyjątkowa okazja do poznania nowych przyjaciół.

- Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, mając satysfakcję z odrobiny wylanego potu, poznawać nowych ludzi i przy tym wspaniale sie bawić, to czekamy właśnie na Ciebie w Akademii Tańca Reliese – zaprasza Ewa.

 

***

 

Akademia Tańca RELIESE prowadzi zajęcia w Otwocku, Józefowie, Białobrzegach, Celestynowie, Kołbieli, Łaskarzewie, Maciejowicach, Sobieniach Jeziorach, Sobolewie, Sulejówku, Wildze i Marysinie (Wawer). Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.reliese.pl

Roztańczony Otwock komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się