9°C bezchmurnie

Rzeźbiarz z Otwocka nagrodzony przez ministra kultury

Ryszard Kozłowski, wybitny rzeźbiarz z Otwocka, 4 stycznia uhonorowany został przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrnym medalem Gloria Artis.

Uroczystość odbyła się podczas otwarcia wystawy „Pasja” w Domu Plastyka Okręgowego Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie. Medal, w obecności licznego grona rzeźbiarzy i osób uczestniczących w otwarciu, w tym wielu mieszkańców Otwocka, wręczyła dyrektor departamentu MKiDN Paulina Florjanowicz a laudację wygłosiła kurator wystawy Urszula Święcicka.

- Tworzę z miłości do rzeźby, do wyrażania swoich emocji, uniesień i przeżyć – mówił artysta i podkreślił, że najważniejsza w życiu jest miłość: do kobiety, rodziny, pracy, bo ona inspiruje i motywuje do działania. I te słowa doskonale wpisały się w tytuł wystawy: Pasja, o której kurator Święcicka powiedziała: - „Wystawiają sami PASJONACI, bo jak inaczej nazwać osoby ponoszące niewymierne nakłady finansowe na stworzenie dzieła, które być może nigdy nie zostanie sprzedane? Jak nazwać ludzi, którzy jeszcze ciągle wierzą w być a nie mieć? Czy ktoś jeszcze rozumie, że podporządkowanie świata ekonomicznym wzorcom, ten świat zubaża, pozbawia indywidualnego, samodzielnego myślenia, tworzenia, czucia?”

Wystawę można obejrzeć w Domu Plastyka w Warszawie przy ul. Mazowieckiej 11 do końca stycznia. Ryszard Kozłowski prezentuje na niej rzeźbę w brązie „Aktor”, a przedstawiającą wybitnego aktora Ignacego Gogolewskiego – wieloletniego mieszkańca Otwocka.

AnKa

Rzeźbiarz z Otwocka nagrodzony przez ministra kultury komentarze opinie

  • gość 2018-01-06 20:48:21

    bankier któremu mylą się zera jest niewiarygodny! może okazać się że pożyczasz 25 000 000 dolarów, a przyjdzie ci zwracać 25 000 000 000 dolarów. Do dupy taki interes Panie Stephen !

Dodajesz jako: Zaloguj się