:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C bezchmurnie

Schubertowski koncert w Teatrze im. Jaracza

Kiedy: 2017-10-22 , godzina: 19:00 | Gdzie: Teatr im. S. Jaracza, Otwock, ul. Armii Krajowej 4

Koncerty - muzyka, Schubertowski koncert Teatrze Jaracza - zdjęcie, fotografia

Bohaterami najbliższego koncertu z cyklu Perły Kameralistyki będą jeden z najwybitniejszych skrzypków młodego pokolenia - Jakub Jakowicz oraz pianista Bartosz Bednarczyk. Artyści zaprezentują utwory Franciszka Schuberta, pochodzące z ich najnowszej płyty. Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się w niedzielę 22 października w otwockim Teatrze Miejskim im. S. Jaracza, jest Fundacja Promocji Kultury Otwarte. Wstęp wolny.

Dwaj panowie - skrzypek i pianista - koncertują wspólnie już od siedemnastu lat. Owocem ich współpracy są także cztery płyty z muzyką klasyczną. Poprzednio nagrywali utwory Lutosławskiego czy Beethovena. Najnowszy album duetu Jakowicz – Bednarczyk to kameralne kompozycje Franciszka Schuberta.  Wydawcą płyty jest Polskie Radio SA. 

W ramach koncertu promującego płytę, w teatrze otwockim, publiczność będzie miała okazję delektować się znakomitym wykonaniem trzech utworów: 

1. Sonata a-moll D385, zwana także Sonatiną - kompozycja z 1816 r., intymna, skupiona, wpisująca się w nurt domowego muzykowania
2. Rondo h-moll D895 - utwór pełen energii, ekstrawertyczny, momentami parodystyczny
3. Fantazja C-dur D934 - arcydzieło niezwykle ekspresyjne i wirtuozowskie. Niezwykła rozpiętość wyrazowa i śmiała struktura kompozycyjna utworu wykraczają poza czasy, w których powstał. Nie bez powodu prawykonanie w 1828 roku nie było sukcesem, a piękno i artyzym Fantazji doceniono w pełni dopiero w XX w. Odmienność Fantazji oraz bardzo wysokie wymagania techniczne, jakie stawia przed muzykami sprawiają, że nawet dziś nie jest ona często wykonywana, a nagranie utworu jest prawdziwym wyzwaniem dla każdego duetu skrzypcowo-fortepianowego. Nagranie w wywkonaniu Jakuba Jakowicza i Bartosza Bednarczyka jest bodaj pierwszą w historii dokonaną przez polskich artystów. 

Po koncercie organizatorzy zapraszają na spotkanie z artystami we foyer teatru. 
[Na zdj. u góry: skrzypek Jakub Jakowicz oraz pianista Bartosz Bednarczyk (fot. Maciej Mulawa)]

 

Schubertowski koncert w Teatrze im. Jaracza komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOtwock.info