20°C bezchmurnie

Ścieżki rowerowe w Józefowie i Wiązownie

Inwestycje, Ścieżki rowerowe Józefowie Wiązownie - zdjęcie, fotografia

Budują się ścieżki rowerowe w gminach Józefów i Wiązowna. Z tego powodu jest sporo utrudnień w ruchu - m.in. obecnie na DW721 w Emowie.

Nabierają kształtu ścieżki rowerowe w gminach Józefów i Wiązowna budowane w ramach wspólnego - 6 gmin - projektu „Wybierzmy rower - Partnerstwo dla rozwoju komunikacji niskoemisyjnej WOF".

Józefów

W Józefowie trwają intensywne prace przy budowie ścieżki rowerowej przy ulicy Sikorskiego. Na ok. 2-kilometrowym odcinku od ulicy Dobrej do granic Warszawy powstaje ścieżka rowerowa i chodnik. Prace wykonuje przedsiębiorstwo Planeta sp. z o.o.. Mają być one zrealizowane do końca lipca br.

Jest to część projektu w obrębie gminy Józefów, gdzie łącznie powstanie ponad 8 kilometrów ścieżek rowerowych i ciągów pieszo - rowerowych oraz prawie 6 kilometrów chodników. Kolejne części ścieżki powstaną przy ulicach: Nadwiślańskiej, Granicznej, Skorupki, Wyszyńskiego i Piłsudskiego.

Wiązowna

W gminie Wiązowna z kolei, gdzie w ramach międzygminnego projektu powstaje ponad 10 km nowej ścieżki rowerowej wzdłuż DW 721, najbardziej zaawansowane są prace na odcinku ul. Wiązowskiej w Emowie, od granic Józefowa do DK17 (na zdj. u góry). Tu w ostatnich dniach pracownicy budowlani leją już asfalt (w związku z tym należy się spodziewać utrudnień w ruchu).

Ten odcinek, jak również leżący w Duchnowie (ul. Wspólna), buduje firma TOMIRAF S.C z Celestynowa. Pozostałą część leżącą w obrębie Wiązowny, Stefanówki, Boryszewa realizuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego.

Prace drogowe trwają właściwie na całym wiązowskim odcinku ścieżki rowerowej. W związku z tym w wielu miejscach na DW721 obowiązują ograniczenia prędkości do 40 km/godz.

ZetKa

 

Ścieżki rowerowe w Józefowie i Wiązownie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się