9°C bezchmurnie

Seniorze, nie daj się! - akcja w powiecie otwockim

Bezpieczeństwo, Seniorze się! akcja powiecie otwockim - zdjęcie, fotografia

Pod tym hasłem ruszyła szeroko zakrojona kampania profilaktyczna kilku instytucji: Komendy Stołecznej Policji, straży miejskiej oraz Związku Banków Polskich. Partnerami zostali Metro, MZA i Tramwaje Warszawskie. Akcja ma charakter informacyjny, skierowany głównie do seniorów. To oni zwykle padają ofiarami oszustw na tzw. „wnuczka”, „policjanta”, a nawet już na „prokuratora”. 

Jak się okazuje, pomysłowość oszustów nie zna granic. Oczywiście lista przestępstw, w których poszkodowani są ludzie starsi, jest znacznie dłuższa. W akcję promocyjną włączyli się otwoccy funkcjonariusze z policyjnej prewencji, zaś lokalny przewoźnik Mini Bus umieścił na swoich autobusach plakaty informacyjne. Profilaktycy otwockiej komendy zapraszają do współpracy różne podmioty, które rozumieją potrzebę przestrzegania przed zagrożeniami. Redakcja iOtwock.info niniejszym tekstem odpowiada na ten apel. 

Pełniąca funkcję dzielnicowego asp. szt. Aneta Kurant przekazała ulotki promujące akcję do otwockich banków i punktów kasowych. Ich pracownicy mają być wyczuleni na ewentualne wykorzystywanie finansowe osób starszych. Funkcjonariusze wręczają materiały seniorom na ulicach. Są tam zawarte informacje, jak działają oszuści, apel o rozwagę i sposób postępowania w sytuacjach wzbudzających podejrzenia. Policjanci rozmawiają ze starszymi, spotykając się z dobrym odbiorem. Oficer prasowy z KPP Otwock nadkom. Daniel Niezdropa tak mówi o tej akcji: ,,Naszym celem jest bezpieczeństwo osób starszych. „Seniorze, nie daj się!” Niech to hasło dotrze do jak najszerszej grupy osób również w naszym powiecie”.

Przypominamy:
- oszuści często podszywają się pod bliskich - zawsze należy sprawdzić rozmówcę telefonicznego, szczególnie w sytuacji, kiedy zwraca się z prośbą o przekazanie pieniędzy;
- policja i jakiekolwiek służby w swoich działaniach operacyjnych nigdy nie posługują się pieniędzmi osób postronnych;
- każdą sytuację, która budzi nasze wątpliwości, należy zgłosić do najbliższej jednostki policji.

Sławomir Wąsowski

Fot. KPP Otwock


 

Seniorze, nie daj się! - akcja w powiecie otwockim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się