20°C bezchmurnie

Sesja dla mam i dzieci w Izabeli i Rzakcie

Film - fotografia, Sesja dzieci Izabeli Rzakcie - zdjęcie, fotografia

Sekcja Fotograficzna Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie postanowiła uczcić Dzień Matki, zapraszając kilkanaście mam z gminy Wiązowna wraz z dziećmi na specjalne sesje fotograficzne im poświęcone. Miały one miejsce w Rzakcie i w Izabeli. 

Pomysł sesji fotograficznej na Dzień Matki bardzo się spodobał - stawiły się na nim jako modele osoby od 3 tygodni do 75 lat. Atmosfera była faktycznie świąteczna, a piękne czarno-białe portrety, które powstały w trakcie spotkania, z pewnością będą wspaniałą pamiątką dla wszystkich uczestników wydarzenia.

- Z okazji Dnia Matki Sekcja Fotograficzna Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie zrealizowała wyjątkowe sesje w świetlicy w Rzakcie oraz w Izabeli - powiedział instruktor Krystian Herncisz. - Tego dnia zazwyczaj matki obdarowywane są kwiatami, laurkami i prezentami. My, jako grupa fotograficzna, postanowiliśmy również uczcić ten dzień - fotografiami w klimacie czarno-białych portretów. Do zdjęć pozowały mamy, mamy z dziećmi oraz całe rodziny. Wykonane fotografie znajdą się na okolicznościowej wystawie w Izabeli oraz corocznej w Wiązownie. 

A oto komentarze uczestników-fotografów:
Danuta Podgórska - Organizacja i udział w sesji portretowej z okazji Dnia Matki to było wyzwanie i skuteczna nauka fotografii – trzeba było „opanować” sprzęt oraz kilkanaście matek wraz z dziećmi. Gościliśmy nie tylko polskie rodziny, ale także dzieci z Grecji. To był żywioł… W efekcie powstało kilkaset czarno-białych fotografii, z których po selekcji zostaną wybrane naprawdę ciekawe portrety Matek - pokażemy na wystawie w Izabeli. Takie akcje świetnie integrują mieszkańców i inspirują fotografów, którzy uczą się trudnej sztuki portretowania.

Michalina Siwik (11 lat) - Uczestniczyłam w sesji z okazji międzynarodowego Dnia Matki. Sesja ta była dla mnie łatwa. Mamy wspaniale wyglądały na fotografiach, a z rodziną jeszcze piękniej. Sesje z ludźmi są trudne, gdyż niełatwo powiedzieć modelom, jak chcemy, by zdjęcie wyglądało, lecz zawsze udaje się zrobić piękne zdjęcia. W zajęciach sekcji GOK Wiązowna uczestniczę od 2 lat. Fotografia jest dla mnie oderwaniem się od rzeczywistości, pięknem, które nie zawsze da się zobaczyć żywym okiem. Jest to też w pewien sposób przedstawienie siebie - to wgląd do mojej duszy.

Magdalena Burak - W sesji fotograficznej z okazji Dnia Matki, która odbyła się 22 maja w świetlicy w miejscowości Izabela,  brałam udział  jako osoba fotografująca oraz jako model. Przyznam, że zdecydowanie bardziej komfortowo czuję się, robiąc zdjęcia niż gdy inni robią je dla mnie. Spodobał mi się bardzo sposób przeprowadzenia tej niecodziennej sesji. Cieszę się, że mogłam w niej uczestniczyć.

Weronika Świderek - Jestem podróżnikiem, w podróży nie mam czasu na zastanawianie się nad użyciem aparatu. Zajęcia są fantastyczne, umożliwiają mi pracę z aparatem w różnych warunkach i sytuacjach. Ciągle nowe tematy dają dużo frajdy, a sama kiedy przez długi czas jestem w domu, nie mam chęci wyciągania aparatu i pracy z nim.  Zajęcia grupowe są świetną motywacją, szczególnie pod profesjonalnym okiem naszego instruktora. W grupie mamy osoby bardzo zróżnicowane pod każdym względem: zainteresowań, wieku, obszaru pracy, nauki, z różnym doświadczeniem pracy z aparatem i zupełnie różnymi punktami widzenia, ale to właśnie stwarza niesamowite warunki do kreatywnego działania. Prywatnie dodam jeszcze, że mieszkam w Wiązownie już kilka lat, ale z uwagi na nieregularny tryb życia i specyfikę małych miejscowości, gdzie w zasadzie nie ma możliwości poznania społeczności lokalnej, cotygodniowe warsztaty i eventy były dla mnie jedyną okazją do poznania fantastycznych ludzi z okolic. Ostatnia sesja, kiedy mieliśmy tylko kilka minut na uchwycenie dobrego portretu, pokazała nam, jakie wymogi stawia profesjonalna fotografia, a emocje i spojrzenia uchwycone na zdjęciach mówią już same za siebie.

Krystian Herncisz zaprasza kolejnych fotografów, którzy chcieliby wspólnie poprawiać swoje umiejętności. - Nasza sekcja fotograficzna działa już 11 lat - mówi - a efekty ostatniego roku pracy można było przez cały maj oglądać w Amatorskim Teatrze Miejskim im. Stefana Jaracza w Otwocku. Zainteresowanych nauką fotografii i dołączeniem do naszej grupy serdecznie zapraszamy - bezpośredni kontakt 662 24 00 24.
Red.
 

Sesja dla mam i dzieci w Izabeli i Rzakcie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się