Piłka siatkowa, Siatkarze Otwock czwarty złoci - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 21 marca 2019 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych im. Stanisława Staszica w Otwocku odbyła się ostatnia kolejka meczów o Mistrzostwo Powiatu Otwockiego w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych.

Ostatnie mecze zapowiadały się bardzo ciekawie. Zawodniczki z ZSEG podejmowały LO nr 1 w Otwocku. Od samego początku gospodynie postawiły trudne warunki swoim przeciwniczkom, które w żaden sposób nie potrafiły zmienić przebiegu spotkania: wynik końcowy meczu 3-0 dla popularnego „Ekonoma”.

Po dziewczętach przyszedł czas na mecz chłopców. To spotkanie zapowiadało się jeszcze ciekawiej, ponieważ obie drużyny zaliczyły po dwa zwycięstwa i to właśnie ostatni mecz miał zdecydować o tym, kto zdobędzie pierwsze miejsce. W pierwszym secie goście z LO nr 1 zaskoczyli gospodarzy skutecznymi obronami i pewnymi atakami, tym samym wygrali pierwszego seta. Podrażnieni gospodarze poprawili swoją grę w drugim secie i wyrównali stan meczu na 1-1. Kolejne sety to zacięta walka pod siatką, jednak w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowali uczniowie ZSEG, którzy wygrali całe spotkanie 3-1!

Puchary, medale i dyplomy wręczyła Beata Ćwiek, wicedyrektor ZSEG Otwock. Jak co roku nauczyciele wychowania fizycznego i sędziowie meczów wspólnie wybierali najlepszą zawodniczkę i zawodnika turnieju. Również w tej klasyfikacji gospodarze zgarnęli pełną pulę, ponieważ MVP wśród dziewcząt została Klaudia Morochów, a wśród chłopców statuetkę MVP otrzymał Krzysztof Bogdanowicz. Dla uczniów i uczennic „Ekonomika” jest to czwarty tytuł mistrzowski z rzędu! Przed zwycięzcami turnieju kolejne wyzwania, bowiem w najbliższym czasie uczniowie i uczennice ZSEG będą reprezentować powiat otwocki na międzypowiatowych zawodach, które odbędą się w Wołominie i Legionowie.

Poniżej klasyfikacja końcowa mistrzostw i wyniki ostatniej kolejki spotkań.