9°C bezchmurnie

Ślisko na drogach - trzy wypadki

Wypadki drogowe , Ślisko drogach wypadki - zdjęcie, fotografia

Pierwsze dni nowego roku nie są najlepsze dla kierowców - niby ciepło, ale w nocy przymrozki i w rezultacie bardzo ślisko na drogach, co niestety od razu poskutkowało wypadkami. W drugi dzień stycznia 2018 na terenie powiatu otwockiego było ich trzy, w tym dwa na jednej drodze Otwock - Celestynów.

Ok. godz. 6 rano w Pogorzeli wpadł w poślizg i wypadł z drogi pierwszy samochód osobowy. W akcji ratunkowej brały udział dwa zastępy straży pożarnej - powiatowej i z Celestynowa.

Kolejny wypadek, ok. godz. 10.00 był gorszy: dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo i w rezultacie dwoje kierowców zostało rannych. Jak poinformował KPP Otwock, sprawcą wypadku był 32-letni Paweł G. jadący fiatem od Otwocka w stronę Celestynowa. Na wysokości przystanku autobusowego, przed skrętem na przejazd kolejowy w miejscowości Pogorzel, nie dostosował on prędkości do trudnych warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał ze swojego pasa i  uderzył w jadącego z naprzeciwka citroena. Tutaj do akcji ratowniczej potrzebne były aż cztery zastępy straży (JRG Otwock x2, OSP Celestynów, OSP Dąbrówka).

Mężczyzna doznał urazu nogi. Podobne obrażenia odniosła 34-letnia kobieta kierująca citroenem. Obydwoje zostali zabrani do szpitala przez zastępy ratownictwa medycznego.

Także w godzinach porannych, po godz. 8 rano zdarzył się wypadek na drodze nr 801 w miejscowości Stary Zambrzyków. Samochód osobowy wpadł w poślizg i dachował. Tu także wpływ na zdarzenie miały  bardzo niekorzystne warunki - mgła ograniczała znacznie widoczność, a nawierzchnia drogi była pokryta cienką warstwą lodu. W akcji ratowniczej uczestniczyły trzy drużyny straży: JRG Otwock, OSP Stary Zambrzyków i OSP Sobienie Jeziory. Kierowcę pogotowie zabrało do szpitala.

Policja przypomina, że taka jak obecna pogoda - deszcz w dzień, w nocy małe przymrozki przy gruncie - często jest bardzo zdradliwa jeśli chodzi właśnie o drogi. Apelują, aby przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa dostosować sposób jazdy do warunków panujących na drodze! Najważniejsze - jechać wolniej, nawet jak się nie uniknie wypadku, to skutki są mniej tragiczne.

Najbliższe dwa dni mają być według prognoz cieplejsze, bez temperatur poniżej zera. Ale od soboty ma się ochładzać - więc znów będzie trudniej. Uważajcie!

ZetKa

Na zdj. Drugi z opisywanych wypadków w Pogorzeli. (Fot. FB/OSP Dąbrówka) 

Ślisko na drogach - trzy wypadki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się