:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C pochmurno z przejaśnieniami

Sprintem do maratonu pobiegli uczniowie z Glinianki

Szkoła w Gliniance od lat słynie z czwartkowych spotkań lekkoatletycznych. Może dlatego, że bakcyla biegania i sportowy klimat dzieci kształtują już od najmłodszych klas. Uczniowie z zerówek wzięły udział w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pt. ”Sprintem do Maratonu” pod patronatem miesięcznika “Bliżej Przedszkola”.

Wydarzenie obejmowało kilka etapów, min: rozgrzewkę - zabawy ruchowe z muzyką, przygotowanie napoju witaminowego dla biegaczy, odśpiewanie hymnu maratończyka, bieg główny, przeliczenie i podanie wyników. Już na rozgrzewce widać było olbrzymi potencjał sportowy dzieci, które wprost tryskały energią. Wspólnymi siłami 36 sportowców pokonało łącznie 4928 metrów (pobiliśmy rekord - czterokrotnie więcej przebiegniętych metrów w porównaniu do roku ubiegłego!). Wynik ten dopisaliśmy do ogólnopolskiego licznika wszystkich biegających przedszkolaków.

Radości nie było końca, a w szczególności z powodu nagród: wspaniałego medalu, który otrzymał każdy "maratończyk" (i który mógł dodatkowo pokolorować i ozdobić) oraz skakanki i sportowego gwizdka. Akcja bardzo się podobała wszystkim uczestnikom i już z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Marzena Baran

Jadwiga Książek
 

Sprintem do maratonu pobiegli uczniowie z Glinianki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOtwock.info

Bieganie, Wiązowna - więcej informacji