5°C bezchmurnie

Strażacy będą kupować nowe wozy ratowniczo-gaśnicze

Bezpieczeństwo, Strażacy będą kupować ratowniczo gaśnicze - zdjęcie, fotografia

Trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu otwockiego otrzymały ostatnio dofinansowanie od samorządu mazowieckiego na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Są to OSP Regut, gm. Celestynów, OSP Świdry Małe, gm. Józefów i OSP Wólka Mlądzka, gm. Otwock.

W budżecie Mazowsza przeznaczono 8 mln złotych na zakup 57 specjalistycznych samochodów ratowniczych dla OSP. Jednostki otwockie aplikowały o wsparcie na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe. Każda wymieniona jednostka zyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 130 tys. złotych. Umowy w tej kwestii przedstawiciele lokalnych samorządów podpisali z marszałkiem województwa Adamem Struzikiem 9 kwietnia 2018 roku.

Uzyskane dofinansowanie z budżetu Mazowsza to dopiero pierwszy krok do zakupu samochodu ratowniczego. Koszt takiego pojazdu to ok. 700-800 tys. złotych. Potrzebny więc będzie wkład własny gmin Celestynów, Józefów i Otwock, a także wnioski o dalsze wsparcie finansowe z innych źródeł.

Jak np. stwierdził (na www.jozefow.pl) zastępca burmistrza Józefowa Marek Banaszek oprócz funduszy z kasy miasta na ten cel "niezbędne jest również współfinansowanie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. OSP niebawem wystąpi do tych instytucji o środki".

ZK

Strażacy będą kupować nowe wozy ratowniczo-gaśnicze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się