18°C bezchmurnie

Szansa dla bezrobotnych z powiatu otwockiego - dofinansowanie na własną firmę

Finanse, Szansa bezrobotnych powiatu otwockiego dofinansowanie własną firmę - zdjęcie, fotografia

Już od poniedziałku 25 września osoby bezrobotne z powiatu otwockiego mogą składać wnioski o fundusze na na podjęcie działalności gospodarczej. Powiatowy Urząd Pracy w Otwocku właśnie ogłosił nowy nabór wniosków. Na rozkręcenie firmy za pośrednictwem PUP można dostać do 23 tys. złotych.

Czasu jednak nie ma zbyt wiele - raptem tydzień! Termin składania wniosków to 25.09.2017r. - 02.10.2017r. do godz. 15.30. 

Wnioski mogą składać osoby młode pozostające bez pracy, osoby w wieku 30 lat i powyżej oraz bezrobotni zamieszkujący na terenach wiejskich (są trzy pule na dofinansowania). Oczywiście muszą to być bezrobotni zarejestrowani w otwockim PUP, preferewane są osoby z profilem pomocy II. 

Aby uzyskać dofinansowanie trzeba złożyć kompletnie wypełniony wniosek na formularzu udostępnionym przez PUP Otwock, który następnie będzie weryfikowany pod względem formalnym i merytorycznym. Z tego naboru maksymalnie 22 osoby mogą uzyskać dofinansowanie, z czego 12 musi być kobietami. Jaki inne są wymagania, aby można było startować o dofinansowanie - patrz w zasadach naboru w załączniku.

Więcej szczegółów, formularze do pobrania na: pup.powiat-otwocki.pl
 Szansa dla bezrobotnych z powiatu otwockiego - dofinansowanie na własną firmę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się