11°C słabe, przelotne opady deszczu

Szaradziarskie Mistrzostwa Józefowa

Kiedy: 2018-07-21 , godzina: 11:00 | Gdzie: MOK, Józefów, ul. kard. Wyszyńskiego 1

Rekreacja, Szaradziarskie Mistrzostwa Józefowa - zdjęcie, fotografia

Miejski Ośrodek Kultury oraz Klub Szaradzistów "Kon-Tiki" zapraszają wszystkich miłośników krzyżówek na IX Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Józefowa. Turniej odbędzie się w sobotę, 21 lipca br. o godz. 11 w klubie „Hydrofornia” przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, ul. Kard. Wyszyńskiego 1.

Zgłoszenia przyjmuje (do 19 lipca) Przemysław Ketner, tel. 603 879 499, e-mail: [email protected]

Już za rok jubileuszowa edycja naszej imprezy. Zawsze gromadziła ona na starcie trzydziestu paru zawodników z całej Polski i to z tak odległych miast jak Sosnowiec, Rzeszów, Poznań, Kraków, Olsztyn czy Białystok, ale nie brakowało również mieszkańców Józefowa, Warszawy i miast ościennych.
Podczas każdego organizowanego przez nas turnieju szaradziarskiego uczestnicy mają do rozwiązania dwa zestawy zadań na czas (90 i 75 minut). Zawierają one głównie zadania diagramowe, czyli różnego typu krzyżówki (z wyjątkiem panoramicznych), zadania obrazkowe, czyli rebusy oraz zadania wierszowane (anagramy, kalambury, homonimy, metagramy, skrótki). Za każde zadanie przyznawane są punkty, których liczba uzależniona jest od stopnia jego trudności, wielkości i przewidywanego czasu potrzebnego na  rozwiązanie.
W większości zadań punktacja jest kilkustopniowa, zatem brak jednego czy czasami nawet kilku wyrazów nie dyskwalifikuje całego zadania. Zwycięża uczestnik z największą liczbą punktów zgromadzonych łącznie w obu rundach.
Gdy zawodnicy skończą pisać, wolny czas wykorzystują na posiłek, rozmowy o rozwiązywanych przed chwilą zadaniach, wymianę opinii na temat aktualnych i przyszłych wydarzeń szaradziarskich (inne turnieje, mistrzostwa Polski, rozgrywki klubowe), itp. W tym czasie jury zawodów sprawdza prace uczestników.
Turniej kończy się ogłoszeniem wyników i rozdaniem pucharów oraz nagród.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Józefowa oraz okolicznych miejscowości do wzięcia udziału w naszej lipcowej imprezie i wypróbowania swoich szaradziarskich umiejętności.
Wsparcia w organizacji naszej imprezy udzielili nam:
- Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie
- pizzeria Gusto Dominium

Szaradziarskie Mistrzostwa Józefowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się