Sześcioro rannych. Mandaty za narażanie pieszych

Wypadki drogowe , Sześcioro rannych Mandaty narażanie pieszych - zdjęcie, fotografia

W ciągu ostatnich trzech dni sześć osób zostało rannych w wypadkach na terenie powiatu, których przyczyną było niedostosowanie prędkości do trudnych warunków jazdy. Jedną z ofiar była piesza idąca poboczem. Właśnie za przewinienia wobec bezpieczeństwa pieszych otwoccy policjanci w poniedziałek wystawili prawie 40 mandatów w ramach prowadzonej akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego".

Dzisiaj w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej 801 w okolicach Górki - Józefów, w wyniku poślizgu zderzyły się półciężarówka dostawcza i samochód osobowy.  Ucierpiały dwie osoby, które karetka zabrała do szpitala.

Także w Józefowie w poniedziałek (15.01) przed południem na ulicy Nadwiślańskiej 20-letni kierowca opla potrącił idącą poboczem po prawej stronie 74-letnią kobietę. Została ona zabrana do szpitala z  powodu urazu głowy i biodra.  

Pod wieczór w Otwocku na Majowej kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu autem hyundai i zderzył się z nim. Na dodatek odbił się od niego i uderzył w subaru. Najbardziej poszkodowana była właśnie kobieta z trzeciego samochodu, którą z urazem klatki piersiowej i brzucha karetka zabrała do szpitala.

I jeszcze jeden wypadek na drodze wojewódzkiej 721 w Duchnowie. Zdarzył się we wtorek (16.01) w godzinach porannych. Z informacji zebranych przez policję, wynika, że kobieta kierująca fordem galaxy zasnęła i zjechała na przeciwny pas ruchu. Wynikiem było czołowe zderzenie z ciężarową scanią. Kobieta i jej 15-letnia pasażerka trafiły do szpitala.     

Policja przypomina, że przy tak trudnych warunkach na drodze najważniejsze to dostosować do nich prędkość. Czasem trzeba jechać wolniej, niż to jest dozwolone. Ale z pewnością jest to rozsądne, gdy można w ten sposób uniknąć wypadku.

Wracając do pieszych - ponieważ są to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego policja prowadzi cykliczne  działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" (NURD) ukierunkowane na poprawę ich bezpieczeństwa. W poniedziałek, 15 stycznia 12 funkcjonariuszy otwockiej drogówki w ramach tej akcji kontrolowali intensywnie zachowania zarówno kierowców jak i pieszych.

Rezultat? 39 mandatów karnych i zatrzymanie 2 nietrzeźwych rowerzystów. Głównie przepisy łamali kierowcy, m.in. nieprawidłowo przejeżdżali przez przejścia dla pieszych oraz nie ustępowali pieszym pierwszeństwa na oznakowanym przejściu. Otwoccy policjanci zanotowali tego dnia 34 naruszenia przepisów ruchu drogowego kierowców wobec pieszych. Z kolei za przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej wykroczenia zatrzymali dwóch pieszych.

Te osoby, które w poniedziałek otrzymały mandaty, są wśród setek podobnych osób w całym kraju, które w poniedziałek przykładowo ukarano za nieprzestrzeganie przepisów chroniących pieszych.

ZetKa

 

Na zdj. Wypadek 17 stycznia 2018 na DW 801. (Fot. FB/OSP Józefów)


 

Reklama

Sześcioro rannych. Mandaty za narażanie pieszych komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama