19°C bezchmurnie

Sześciu zawodników - sześć medali. Sukces KSW Bushi w Brzeszczach

Sporty walki, Sześciu zawodników sześć medali Sukces Bushi Brzeszczach - zdjęcie, fotografia

Trzy złota i trzy srebra przywiozła z pierwszego w tym roku turnieju wyjazdowego reprezentacja KSW Bushi. W Brzeszczach koło Oświęcimia na turnieju Liga Karate Mamut Pro Fighters, który odbył się w niedzielę, 11 lutego 2018 r., na najwyższym stopniu podium stanęli Kamil Kisiel, Aleks Wadych i Cezary Malik. Reszta zawodników z józefowskiego klubu, która walczyła na turnieju, zdobyła tylko (!) srebra.

Srebrni karatecy to: Patryk Kowala, Zuzanna Dąbrowska i Oskar Gębala. Nie dziw, że przy takich rezultatach, mimo dość skromnej reprezentacji, klub KSW Bushi został drużynowo sklasyfikowany na drugim miejscu.

Turniej w Brzeszczach przygotowały firma Mamut Pro i Oświęcimski Klub Karate prowadzony przez sensei Mariusza Pawlusa. Przyjechało na niego 130 zawodników z 25 klubów różnych organizacji. Walki były rozgrywane w trzech formułach: w K-1, kick- light i karate. Dość niezwykłe były zasady walk dla młodzieży 14 lat: ich walki trwały dwa razy po 2 minuty, z półminutową przerwą. Jak podkreśląją instruktorzy, do tak prowadzonej walki zawodnik musi się lepiej, bardziej taktycznie przygotować.

Spora ogólna liczba zawodników turnieju rozłożyła się na wiele kategorii wiekowych. Stąd większość karateków z KSW Bushi stoczyła po dwie walki, a jeden z reprezentantów – tylko jedną. Mocni przeciwnicy i wspomniane reguły walki dostarczyły jednak wszystkim dużo satysfakcji z wyników. Sędzią podczas turnieju był shihan Paweł Juszczyk, a sekundantem sensei Agnieszka Winek.

Fot. KSW Bushi

Sześciu zawodników - sześć medali. Sukces KSW Bushi w Brzeszczach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się