12°C pochmurno z przejaśnieniami

Tragiczna seria na drogach powiatu otwockiego

Wypadki drogowe , Tragiczna seria drogach powiatu otwockiego - zdjęcie, fotografia

W piątek 10 listopada przechodząc przez szosę lubelską zginął na miejscu 62-letni mieszkaniec gminy Wiązowna. To już piąta ofiara śmiertelna wypadku na terenie powiatu otwockiego w ciągu ostatnich paru tygodni. Czwartą był młody kierowca, który zderzył się z drzewem na DW801 trzy dni wcześniej.

Historia niestety się powtarza: pieszy z 10 listopada zginął w bardzo podobnych okolicznościach jak niecałe dwa tygodnie wcześniej (27.10.2017) inny mężczyzna - 71-letni mieszkaniec gminy Kołbiel, który wczesnym rankiem usiłował przebiec przez drogę krajową nr 17 w Bocianie.

Jak informuje KPP Otwock, wypadek 10 listopada zdarzył się ok. godziny 5.30 w Radiówku. Samochodem marki audi od strony Garwolina w kierunku Warszawy kierował 25-letni mężczyzna. W okolicy przystanku autobusowego w Radiówku nagle na jezdni pojawił się pieszy, który przechodził z lewej na prawą stronę (patrząc w kierunku ruchu pojazdu). Potrącony przez samochód przechodzień zginął na miejscu.

***

Do jesiennej aury mokrej i śliskiej nawierzchni źle dostosowują się także kierowcy.  Tragiczny przykład: we wtorek 7 listopada ok. 14.00 na drodze wojewódzkiej nr 801 w Dziecinowie samochód marki rover nagle zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Zderzenia nie przeżył 22- letni kierowca rovera. 

Lista śmiertelnych ofiar wypadków na terenie powiatu otwockiego gwałtownie wzrosła tej jesieni do łącznej liczby 18.

Policja wciąż apeluje o rozsądek i zmniejszenie prędkości jazdy. Trudno się z nimi nie zgodzić, gdy widzimy te bezsensowne zgony. 

(Miejsce wypadku na DW801 w Dziecinowie. Fot. KPP Otwock)

Rady KPP Otwock - przeczytaj, skorzystaj!
"Intensywne opady deszczu, mgła, wcześnie zapadający zmrok ograniczają widoczność na drodze. Mokra i śliska jezdnia też nie sprzyjają kierującym. Dodatkowym utrudnieniem są często leżące na jezdni liście - w takich warunkach droga hamowania może niebezpiecznie się wydłużyć.
Apelujemy, by w ten jesienny okres kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków jesienią. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze - należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze. Pamiętajmy – prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość BEZPIECZNĄ! Należy również pamiętać o właściwym i zgodnym z przepisami używaniu świateł przeciwmgłowych i świateł do jazdy dziennej (art. 51 ustawy „Prawo o ruchu drogowym”)
.
ZetKa

(U góry: Miejsce wypadku na DK17 w Radiówku.Fot. KPP Otwock)

Tragiczna seria na drogach powiatu otwockiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się