20°C bezchmurnie

Trzy medale KSW Bushi  na turnieju w Szwajcarii

Srebro i dwa brązy przywieźli młodzi zawodnicy KSW Bushi ze Szwajcarii, z międzynarodowych zawodów karate dla juniorów, kadetów i dzieci. Ci medalowi chłopcy to: Błażej Polak, Jan Lewon i Karol Brejtfus.

W Turnieju Karate Shinkyokushin Swiss Open w Stans, w Szwajcarii, który odbył się w sobotę 28 kwietnia wystąpiło 335 zawodników z 15 krajów, reprezentujących 60 klubów kyokushin i shinkyokushin. Nasz otwocki Klub Sportów Walki Bushi reprezentowało siedmiu zawodników.

Błażej Polak ma skończone zaledwie 8 lat, a wielkiego ducha walki. W Stans startował w konkurencji kumite, rywalizując wśród chłopców w wieku 8-9 lat w kat. 30 kg. Stoczył cztery walki, z których tylko w ostatniej musiał uznać wyższość przeciwnika i stąd stanął na drugim stopniu podium.

Jan Lewon trzecie miejsce wywalczył w kata (rocznik 2008-2007 do 6 kyu). Także czterokrotnie musiał stawić przeciwnikowi czoła na macie.

Najstarszy Karol Brejtfus (rocznik 2002-2000 do 75 kg)  wywalczył brązowy medal kumite. Eliminacje przeszedł zwycięsko, natomiast w półfinale mimo dobrej walki uległ znacznie wyższemu Łotyszowi, przez co został sklasyfikowany na trzeciej pozycji.

Ponadto - jak relacjonują towarzyszący zawodnikom trenerzy Agnieszka Winek i Paweł Juszczyk  - w turnieju w Stans brali udział także Filip Rutkowski, Jan Kacprzak, Aleks Wadych i Cezary Mailik, ale nie dotarli do strefy medalowej.

ZetKa

 

Fot. KSW Bushi


 

Trzy medale KSW Bushi  na turnieju w Szwajcarii komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się