6°C bezchmurnie

Tymczasowe ronda przy ul. Reymonta

Komunikacja - drogi , Tymczasowe ronda Reymonta - zdjęcie, fotografia

Na początku tego tygodnia dwie ekipy rozpoczęły prace przy budowie dwóch tymczasowych rond w Otwocku na skrzyżowaniu ulic: Reymonta z Samorządową oraz Reymonta z Żeromskiego. Roboty prowadzi PKP w związku z przebudową ul. Majowej w Otwocku - Świdrze. Tam powstaje nowy tunel pod torami oraz dwa nowe, już docelowe, ronda w okolicach przedszkola.

Dlaczego na ul. Reymonta powstają tymczasowe ronda? Jak już wspominaliśmy w poprzednich numerach iOtwock.info, ulica Reymonta służy obecnie jako objazd. Po otwarciu nowego mostu na Świdrze, w sytuacji, gdy tunel na Majowej nie będzie jeszcze gotowy, samochody pojadą właśnie ul. Reymonta. Należy spodziewać się wtedy wzmożonego ruchu, stąd pomysł na budowę tymczasowych rond, które podniosą jego płynność, a przy okazji i bezpieczeństwo użytkowników. Każdy kierowca korzystający z ul. Reymonta, który przecina ul. Żeromskiego w stronę Śródborowa, wie, jak karkołomny jest to manewr. Widoczność z prawej strony zasłania bowiem narożny budynek. Docelowo ma być rozebrany, ale nie nastąpi to na pewno w tym roku. Przypomnijmy, że na ten rok budżetowy wpisane jest jeszcze dokończenie remontu ul. Żeromskiego oraz remont ul. Samorządowej z nowymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Roboty na ul. Żeromskiego już się rozpoczęły w piątek (28.06). Prowadzi je otwocki ZDP.

Warto też wspomnieć, że po naszej interwencji, ZDP oczyścił pobocza ul. Reymonta. Tamtejsi mieszkańcy przez cztery lata zgłaszali duże utrudnienia w ruchu pieszych. Obecnie można zaobserwować znaczną poprawę.

Sławomir Wąsowski

Tymczasowe ronda przy ul. Reymonta komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-07-13 09:15:54

    Obecy stan nawierzchni jezdni ul.Reymonta - na całej długości - woła o pomstę do nieba .

  • gość 2018-07-13 10:10:55

    Czy nie mogliby w tym miejscy zrobić ronda na stałe? Przecież to skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne, sama miałam na nim kiedyś stłuczkę i to nie z mojej winy, ponieważ jest tam mocno ograniczona widoczność i duże natężenie ruchu z powodu sąsiadujących marketów Biedronki i Top Marketu, nawet bez objazdu związanego z pracami PKP. Przecież były tam również wypadki śmiertelne. Wcześniej była mowa, że nie da się tam zrobić ronda, a jak widać jednak się da. Jeśli zostaną wydane pieniądze na rondo tymczasowe, to dlaczego z tego nie skorzystają i nie zrobią tam ronda na stałe? Z pewnością zwiększyło by ono bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.

  • gość 2018-07-18 10:18:28

    ja też uważam, że rondo przy Reymonta, Żeromskiego poprawiłoby bezpieczeństwo i płynność ruchu. Dodatkowo pieszym byłoby łatwiej przejść :)

Dodajesz jako: Zaloguj się