:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C pochmurno z przejaśnieniami

Udana wyprawa otwockich gimnazjalistów do Lennestadt

Edukacja - nauka, Udana wyprawa otwockich gimnazjalistów Lennestadt - zdjęcie, fotografia
  • Na widowni FC Koeln
    Na widowni FC Koeln
  • Przez chwilę poczuliśmy się jak piłkarze
    Przez chwilę poczuliśm...
  • Fotka nr 2 z 3

“To była najlepsza decyzja w moim życiu”. Tak podsumowała wyjazd do Lennestadt jedna z jego uczestniczek z otwockiego gimnazjum, tzw. trójki.

Nic dziwnego, bo uczniowie polscy i niemieccy bardzo zżyli się ze sobą przez te kilka dni. Wspólnie uczestniczyli w zorganizowanym dla nich programie, realizowali projekt o formach aktywnego wypoczynku w regionie Sauerland, razem organizowali sobie czas wolny. Uczniowie z Gimnazjum nr 3 mieli szansę poznać życie szkolne i codzienne swoich niemieckich kolegów. Grali w golfa i w geocaching, zwiedzali jaskinię Attahöhle, stadion FC Köln i katedrę w Kolonii, a w weekend bawili się w wesołym miasteczku, robili zakupy oraz zwiedzali Dortmund. Wieczorem każdy w swojej rodzinie musiał się sam porozumieć, o coś poprosić czy zapytać. Powstałe więzi szybko nie znikną, już kilka osób chce odwiedzić się w czasie wakacji.

Wyjazd uczniów był możliwy dzięki współpracy w ramach partnerstwa miast Otwocka i Lennestadt, dzięki finansowemu wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Rady Rodziców Gimnazjum i rodzicom uczestników. Serdecznie dziękujemy!

Ewa Kierska

Na zdjęciu u góry: Uczniowie z trójki przed ratuszem z panem burmistrzem miasta Lennestadt

 

Udana wyprawa otwockich gimnazjalistów do Lennestadt komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOtwock.info

Edukacja - nauka, Otwock - więcej informacji