19°C bezchmurnie

Utrudnienia przy przystanku PKP Świder

Komunikat, Utrudnienia przystanku Świder - zdjęcie, fotografia

Urząd Miasta Otwock opublikował informacje dotyczące utrudnień w okolicach przystanku PKP Świder w związku z przebudową linii kolejowej. Poniżej komunikat magistratu:

Generalny wykonawca robót inżynieryjnych realizowanych w ramach modernizacji linii kolejowej – firma BUDIMEX SA, poinformowała, że od dnia 14 listopada br. wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu w ciągach pieszych i jezdnych położonych w pobliży stacji PKP Świder.

Wyłączony z ruchu zostanie odcinek ulicy Grunwaldzkiej – od skrzyżowania z ulicami: Majowa i Jana Pawła II do ulicy Zajęczej.

Wyłączone z ruchu zostaną trzy odcinki ulicy Jana Pawła II. Pierwszy prowadzący od stacji kolejowej do skrzyżowania z ulicą Majową. Drugi, od skrzyżowania z ulicą Majową i Grunwaldzką do ulicy Lisiej i trzeci odcinek położony po drugiej stronie torów – na wysokości ulicy Górnej.

Przejezdna będzie ulica Majowa – w tym przejazd kolejowy.
Dojazd do stacji PKP Świder możliwy będzie jedynie ulicami: Bagatela i Kukułcza.

Utrudnienia czekają także pieszych. Wyłączone z użytkowania będą chodniki – po obu stronach ulicy Majowej, na odcinku od skrzyżowania z ulica Górną do ogrodzenia Przedszkola nr 15.
Ruch pieszych poprowadzony będzie wydzielonym pasem – po jezdni ulicy Majowej. Dojście do dworca – od strony ulicy Górnej, odbywało się będzie specjalnym ciągiem poprowadzonym w pasie ulicy przez przejazd kolejowy, zamknięte skrzyżowanie z ulicami Grunwaldzką i Jana Pawła II, aż do przejścia dla pieszych. Dalej będzie możliwość korzystania z chodnika (wzdłuż ul. Majowej) jedynie, po stronie ulicy Bagatela. 

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem robót, utrudnienia potrwają od trzech do czterech miesięcy. 

Utrudnienia przy przystanku PKP Świder komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się